Ender Saraç

Ender Saraç günümüzün sağlıklı yaşamla ilgili bilgiler veren en popüler ve kaliteli doktorlarından birisi. Kısaca hayatı ise şöyle:
Ender Saraç; İzmir’in Bornova ilçesinde 1959 yılında doğdu. Bornova Anadolu Lisesinde başarılı bir öğrencilik geçirerek Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Askerlik vazifesini doktor olarak yapıp dönüşünde Ege Üniversitesinde Aile Hekimliğinden ihtisas yaparak uzman doktor oldu. 

Ender Saraç biyografisi

1990 yılında İzmir’den İstanbul’a gelerek Ayurveda çalışmalarına başladı. Daha sonraları ise Nuket Duru ile beraber, UNIFORM Estetik ve Sağlık Merkezinde çalışmaya başladı. Buradaki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ender Saraç, 1994 yılında Türkiye’nin ilk Doğal Arınma sağlık merkezi olan Ankara Ulus’taki Doğa Arınma Merkezini kurdu. Daha sonraları ise sağlıklı yaşam ile ilgili çalışmalarına devam eden Ender Saraç, sağlıklı yaşamla ilgili yaptığı çalışmaları bir kitapta topladı. Ayurveda isimli bu kitap 1994 yılında Doğan Yayıncılıktan çıktı. Yayınlandığı dönemde en çok satan kitaplar listesinde uzun süzere durun bu kitap çok kısa bir zamanda 14 baskı yaptı.  Yayınladığı bu kitaptan sonra çalışmalarına ara vermeyen Ender Saraç, Türkiye’de sağlıklı yaşam için insanlarda bilinci uyandırmak için bir çok şehir ve yerlerde konferans vermeye, dergi ve gazetelerde söyleşilerini yayınlamaya devam etti. Bu arada gazete ve TV da yazı ve program yapmaya devam eden Ender Saraç, kendisinin de kurucularından olduğu Doğal Tıp derneğinin Başkanlığını da yapmakta.

Sağlıklı yaşam bilincini oluşturmada başarıya ulaşan Ender Saraç, dur durak vermeden sağlıklı yaşamla ilgili çalışmalar yapmayı sürdürdü. 2002 yılında ikinci kitabını yayınladı. Bu kitabi da bir önceki kitabı kadar ilgi gördü ve kısa sürede 22 baskı yaptı. Hemen hemen bütün büyük ulusal kanallarda program yapmış olan Ender Saraç, Şuan posta gazetesinde yazarlık da yapmaktadır.

Not : Bu yazı diyetvakti.net Editörleri tarafından hazırlanmış olup, izinsiz başka sitelerde kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır.

Add Comment