Erol FAZLIOĞLU Kurdeşen hastalığı nasıl tedavi edilir – Kurdeşene bitkisel çözüm ve tedavisi

kurdeşen bitkisel tedavi – Kurdeşen belirtileri nelerdir
Kurdeşen (ürtiker) hastalığı, özellikle hassas ciltli kişilerde görülen ve kaşınma, kabuklanma, deride sulanma gibi belirtilerle kendisini gösteren bir cilt hastalığıdır. Kurdeşenin sebepleri ve nedenleri kısaca, böcek ısırıkları, cillte görülen alerjiler, bazı ilaç ve besinlerin oluşturduğu alerji türleri, bakteriyel enfeksiyonlar, hava ve iklim şartlarındaki ani değişimler, bazı viral enfeksiyonlar ve hatta stres ve gerginlik gibi psikolojik durumlar gösterilebilir. Kurdeşen hastalığının ilk evrelerinde hastalığa yakalanan çoğu kişide yanma hissi ile birlikte şiddetli bir kaşıntı isteği görülmektedir. Kurdeşen hastalığı çoğu zaman kendiliğinden iyileşmesine rağmen bazen de kronik bir hal almakta ve tekrarlamaktadır. Kurdeşen hastalığı tedavisi için öncelikle hastalığın nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

kurdeşen bitkisel tedavi

Şayet sizin de alerjilere duyarlı bir yapınız varsa bu durumda kurdeşene ve alerjiye neden olan alerjik etkeni tespit edip ona son vermelisiniz. Bazen sıvı içeren detoks diyeti, kurdeşene neden olan toksinlerin vücuttan atılmasında faydalı olmaktadır. Böcek ısırlamaları sonucu oluşan kurdeşen rahatsızlığı durumunda doktora gitmekte fayda vardır. Buna ek olarak kurdeşen tedavisinde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler de oldukça yararları olmaktadır. Doğal ve bitkisel yollar hem güvenilir hem de alternatif bir tedavi yolu olarak kurdeşene iyi gelir. Doğal tedavi yollarının hiç bir riski ve yan etkileri de bulunmamaktadır.

Kurdeşen tedavisinde Aloe vera jeli özellikle kaşıntı ve yanma hissini azaltıcı etki yapmaktadır. Aç karnına bir bardak aloe vera suyu da bağışıklık sistemini güçlendirerek kurdeşene neden olan bakteri veya virüsün vücutta yayılmasını engelleyecektir.
Alfalfa bitkisi de kurdeşen için bitkisel çözüm sunar. Zira alfalfa çayı veya suyunun hem tonik hem de cilt temizleyici rolü nedeniyle Kurdeşene iyi geldiği bilinmektedir. Alfalfa bitki çayı bulamıyorsanız ısırgan otu suyu da içilebilir.

Papatya çayı, Kurdeşen tedavisi için yaygın kullanılan diğer bir bitkisel yoldur. Kurumuş papatya çiçekleri ile yapılan banyo kürü de en etkili bitkisel çözüm yöntemleri arasında yer almaktadır. Papatya içerisinde bulunan doğal enzimler, Kurdeşen hastalığındaki kaşıntı, sulanma ve yanma hissini yok etmektedir. Temiz bir havluyu soğuk suya batırarak kurdeşen lekeleri üzerine yapılan soğuk pres tedavisi de ateşi ve yangıyı azaltacaktır. Sandaloz sakızı da kurdeşeni iyileştirici ve söndürücü özellikler içeren diğer bir bitkisel çözüm yöntemidir. Sandoloz tozu ile gül suyu karışımı Kurdeşeni iyileştirir ve kaşıntılara iyi gelir.

Taze nane yaprakları ve nane suyu da kurdeşen tedavisinde kullanılan doğal bir yöntemdir. Özellikle ciltteki irritasyon ve kaşıntı hissini azaltmak için kurdeşen bulunan bölgeye kurumuş nane yaprağı bastırılır
Kurdeşen bitkisel tedavi uygulanırken bağışıklık sistemini zayıflatan sigara alkol gibi alışkanlıkları bırakmanız tavsiye edilir.

Add Comment