Evde Kilo Vermenin Yolları-Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

 

Evde Kilo Vermenin Yolları-Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Özellikle sonbahar ve kış mevsiminde bir çok hanım evde zaman geçirmeye çalışmaktadır. Çalışanlar ise ofiste hareketsiz bir biçimde saatler harcıyorlar. Kilo almanın daha çok kış aylarında insanların sorun haline getirdiğini de biliyoruz. Doğal yöntemlerle evde kilo vermenin yolları aslında pek çoğumuzun kısmen bildiği,kısmen de bilmemezlikten gelerek umursamadığı basit yöntemler olarak tanımlanabilir. Ancak bir zayıflama yönteminin basit olması onun işe yaramadığı manasına gelmez. Tam aksine basit çözümler en etkili kilo verme yöntemleridir. Zira uygulanması oldukça kolaydır.

Evde Kilo Vermenin Yolları

Bel inceltme hareketleri

Göbek ve bel bölgesi yağlanmaya oldukça müsait bir vücut kesimidir. Bu bölgede ve özellikle bel çevresi ve yan karın yağları sadece görünüm açısından sizde sorun yaratmakla kalmaz, aynı zamanda bel kalınlaşması adı verilen ve ciddi hastalıkların habercisi olan duruma da neden olur. Kalın belli olan kişilerin diyetten ziyade bölgesel zayıflama egzersizleri (bölgesel incelme hareketleri de denir) adı verilen egzersiz hareketlerini yapması gerekmektedir. Bu noktada günlük 15-20 dakika ayırarak aşağıda sizlere anlatacağımız oklavalı bel inceltme egzersizini yapmanızı önereceğiz.

Oklava hareketi ile bel inceltme:

Gerekli Malzeme: Bir adet oklava

Yapılışı: Oklavayı ense hizasına alarak omuzlara paralel bir biçimde yatay olarak her iki elimizle tutuyoruz. Ayakta olmak koşuluyla sağa ve sola doğru dönün.

Bel incelten egzersiz dediğimize bakmayın. Bu egzersiz sadece bel bölgesindeki yağları eritmekle kalmaz aynı zamanda kol inceltme ve kol sarkmalarını yok etme görevini de görür. Özellikle sarkık karınlı ve kollu bayanların bir taşla iki kuş vurabilecekleri basit bir egzersiz hareketidir bu….

Basen Eritme Hareketleri

Kalça ve basenler kadınların fazla kilolarını en belirgin bir biçimde açığa vuran yerlerdir. Bu bölgelerdeki yağları eritmek ve  fazla kilolardan kurtulmak için sizlere basit ama etkili bir basen eritme egzersizi önereceğiz. Bu hareketlere günde 15-20 dakika ayırarak kısa sürede basenleri sıkılaştırmak ve inceltmek hedefinize ulaşacaksınız.

Halının üzerine yastığı yerleştirin. Sırt üstü biçimde halının üzerine yatın. Yastığın bel kısmınızdaki boşluğu doldurduğundan emin olun. Önce sağ sonra sol bacağınızı karnınıza doğru çekip bırakın.Bu yöntem sayesinde hem basenleriniz küçülecek hem de bacaklarınız sıkılaşacaktır.

Yürüyüş Yapmanın Faydaları:

Yürüyüş egzersizleri insanların rahatlıkla yapabileceği en doğal ve en fazla faydaları olan egzersiz türüdür. Yürüyüş aslında bizlerin vücudumuza olan bir sorumluluğudur. Bundan 100 yıl önce ortalama olarak günlük 10 km yürüyen insanoğlu, şehirleşme, ulaşım olanaklarının gelişmesi ve teknolojik ürünlerin (televizyon, pc vb.) de etkisiyle artık günde 1 km bile yürüyemez hale gelmiştir. Tabi az yürümenin vücuda olan zararları çoktur. Her şeyden önce kas, kemik, kalp ve damar sağlığı için fırsat buldukça yürümeliyiz. Diğer yandan günde 30 dk da olsa düzenli bir biçimde yürüyüş yapanlarda metabolizma hızı, hareketsiz kişilere nazaran % 20 daha artmakta ve  bu da günlük kalori ihtiyacının % 20 artması sonucunu doğurmaktadır.

Özellikle açık havada yürüyüş yapmak hem fiziksel hem de psikolojik olarak sizleri güçlü kılar. Buna yapmaya imkanınız yoksa kapalı binalarda merdiven çıkmak veya evde yürüyüş bandı kullanmak gibi alternatifler de mevcuttur. Şayet bünyeniz yürümeye alışkın değilse ilk zamanlar 2-3 km ile sınırlayın ve zamanla kademeli olarak bu miktarı günlük 6 km ye çıkartın.

Yürüyüş için diğer bir yöntem ise hafif yüksek bir sehpa ya da ters çevrilmiş bir kova üzerine basarak step yapmaktır. Step; tüm vücut kaslarını çalıştırır özellikle de basenlerinizin küçülmesini sağlar.

Dengeli Beslenmek Kilo Verdirir Mi: 

Kilo vermenin en önemli püf noktası dengeli beslenmektir. Dilediğiniz her yiyecekten küçük porsiyonlarla yiyin. Eğer kalorisi yüksek bir yemek yediyseniz; enerji yakmak için step, oklava ya da yastıkla çalışma egzersizlerini yapın.

Su İçmek Zayıflatırmı?

Su içmenin cildei iç organlara ve sağlığa faydaları hep ön plandadır. Ancak suyu sadece cilt güzelleştirmek ve sağlıklı bir yaşam sürmek için içmeyiz. Su içmek aynı zamanda metabolizmayı çalıştırmakta ve zayıflama sağlamaktadır. Vücudumuzun % 75 inin sudan müteşekkil olduğunu hesaba kattığımızda daha fazla kalori yakımı anlamına gelen metabolizma hızını artırmak için sudan daha etkili bir içecek olmadığını kolaylıkla kavrayabilirsiniz. Günde ne kadar su içmek zayıflatır diye soranlar için  yanıtımız oldukça basittir. Günlük 2 litre veya 8 su bardağı su içmek bir bayanın kilo vermesini kolaylaştıracak bir etki sağlar. Erkeklerde ise bu miktar 2.5 litre veya 10 su bardağına çıkmaktadır.

Add Comment