Felce Şifalı Bitkiler-Felç İçin Bitkisel Tedavi ve Çözümler

Felce Şifalı Bitkiler-Felç İçin Bitkisel Tedavi ve Çözümler

felç bitkisel çözüm mersin yaprağı kürü

felç bitkisel çözüm mersin yaprağı kürü

Sinirlerin değişik bir takım nedenlerle zarar görmesi neticesinde felç adı verilen sinir harabiyeti durumu ortaya çıkabilmektedir. Felcin en önemli belirtisi ise bedenin bir kısmında veya tamamında görülen hissizlik ve duyarsızlık halidir. Bu durumda vücudun hissedilemeyen kısmı kıpırdatılamaz. Felçli hastalarda sık bir biçimde görülen diğer bir takım felç belirtileri ise damarlarda kanama ve kasların vazifelerini yerine getirememesi durumlarıdır.  Felç geçirmeden önce görülen öncü belirtileri, göz kararması ve görmenin bulanıklaşması, konuşmada ve ayakta durmada görülen bir takım koordinasyon bozuklukları ve  şiddetli bir biçimde seyreden baş ağrıları sayılabilir.  Felç riskinin en yüksek olduğu yaş grubu 50 yaş ve daha yüksek kişilerdir.  Felçli kişilere uygulanan bazı ilaç tedavisi yöntemlerinin yanında bitkisel kürler ve doğal çözüm yolları ile de felç tedavisi mümkündür. İşte sizlere felç için bitkisel tedavi amacıyla kullanılan bitkisel çözüm yöntemleri:

  • Çörekotu, papatya,  zeytinyağıyla kanatılır. Soğuyunca felçli bölgeye sürülür.
  • Ardıç yağı felce iyi gelen bitkisel yağlardandır. Ardıç yağı ile yapılan masaj  ile felçli bölgeler ovulur.
  • Felci önlemek için 1 çay kaşığı zencefil tozunu 1 bardak kaynar suya atıp 10 dk bekletin ve günde 3 bardak için
  • 1 bardak kaynar suya 4 gr ökseotunu atın 10 dk. bekletip günde 3 bardak içiniz.
  • Mersin yaprağı da felce bitkisel çözüm olan bitki kürlerindendir. Bir miktar yaprak bir tencerede kaynatılır elde edilen mersin yaprağı suyu felçli uzuvlara masaj ve ovma yoluyla uygulanır.
  • 1 gr. Baltıran otu tohumu toz haline getirilir. 10 gr un 10 gr. pudra şekeri ile karıştırılır. Öğle yemeklerinde 1 çay kaşığı karışım su ile birlikte içilir.
  • Biberiye yağından 3 damla 1 kesme şekerle yenilir. 1 bardak kaynar suya 10 gr. biberiye konur10 dk bekletilir günde 2-3 bardak içilir.

Felç tedavisi günümüzde damar tıkanıklığından dolayı ortaya çıkıyor ise damar açma ameliyatları ile başarılabiliyor. Ayrıca düzenli olarak yapılan fizik-tedavi ve egzersiz hareketlerinin, temiz hava ve sağlıklı beslenmenin felcin tedavi sürecinde oldukça önemli etkenler oldukları da uzmanlar tarafından vurgulanıyor.

felç için şifalı bitkiler özellikle felçli hastalara bitkisel tedavi amacıyla uygulanan felç hastaları için şifalı bitkiler konusunda sizlere bilgiler verdiğimiz bu yazımıza burada son veriyoruz. Şayet siz okurların da bildiği ve bizlerle paylaşmak istediği felçli hastalara şifalı bitkiler varsa bu felç için bitkisel tedavi ve felçe bitkisel çözüm yöntemlerini bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz.

Add Comment