Funda Çayı Zayıflatırmı-Funda Çayı Nasıl Hazırlanır ve Demlenir?

Funda Çayı Zayıflatırmı-Funda Çayı Nasıl Hazırlanır ve Demlenir?

Özellikle karın ve göbek bölgesindeki fazla kiloları yakmak ve yağ eritmek için bitkisel zayıflama çayı arayanlara halk arasında süpürge otu olarak ta bilinen funda bitkisinin yapraklarından elde edilen funda çayı içmesini öneriyoruz. Elbette funda çayının yararları sadece zayıflama ve ödem söktürücü etkisi ile sınırlı değildir. Funda çayı aynı zamanda:

* Böbrek kumları ve böbreklerdeki taşları düşürücü bir bitkisel çaydır
* Gut nikris hastalığı tedavisi için bitkisel çözüm olarak faydaları vardır
* Anne sütünü artıran çaylar arasında süt arttırıcı etkisi ile bilinir.
* Funda Yaprağı Lapası olarak bilinen lapa romatizmal ve artrit ağrıları ile Omurilik felci sonucu oluşan ağrı ve nöropatik ağrılar olan bölgelere uygulanırsa ağrı kesici etki oluşturur.
* Zeytinyağı ile birlikte kullanılarak merhem biçiminde kullanılırsa özellikle çıban ve egzamaya kesin bitkisel çözüm olabilir.
* İdrar söktürücü ve vücuttaki iltihabı sivilceleri giderici etkileri vardır.
* İshale iyi gelen bitki çaylarındandır.
* Nefrit, Piyelonefrit, Prostat iltihabı, Sistit, Kolibasil, Albümin ve ödemde çok etkilidir.

funda çayı

Funda Çayı Zayıflatırmı: Fazla kiloları olan ve metabolizma yavaşlığından şikayet edenlerin funda çayı kullanmalarında büyük fayda vardır. Özellikle 20 li yaşlardan sonra aniden şişmanlayanlar, kilo vermekte zorlananlar, hareketsiz yaşam sürenler için funda çayı veya funda suyu son derece faydaları olan bir bitkisel zayıflama çayıdır. Zaten funda yaprağı zayıflatırmı sorusuna yanıt olarak bu çayın hem yağ yakıcı olması hem de ödemi söküp alması cevaben verilebilir.

Funda Çayının Faydaları Nelerdir

Özellikle iltihaplı sivilceleri tedavi etme ve kurutmada, romatizmal hastalıklarda kullanılan funda yaprağı çayı diğer yandan da kandaki kolesterolü düşürücü ve eklem ağrıları, migren gibi kronik ağrı şikayetleri olanlarda ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Funda suyu, iyi bir böbrek çalıştırıcı olduğundan idrar yolları dezenfektanı olarak kullanılır, idrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir. Altına ıslatan çocuklarda faydalıdır.

Funda Çayı Nasıl Hazırlanır, Demlenir ve Kullanılır

FUNDA ÇAYININ HAZIRLANIŞI : Kaynatılmış suda 3 dakika kaynatılıp, 15-20 dakika demlendiriliyor. Nasıl zayıflatıyor? Yağları eritiyor, söktürücü ve terletici özellikleri var.

Funda çayının yapılışı hazırlanışı ve demlenmesi son derece basittir. 1/4’ü Funda Suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz.Günde üç çay bardağı içilir

Add Comment