Funda Yaprağı Zayıflatırmı-Funda Yaprağı ile Zayıflama-Funda Suyunun Faydaları

Funda Yaprağı Zayıflatırmı-Funda Yaprağı ile Zayıflama-Funda Suyunun Faydaları

Ödem atıcı ve idrar söktürücü bir bitki olan funda bitkisi, bu özellikleri ile zayıflama sektöründe bir çok zayıflama çayının içerisinde vazgeçilmez bir bitki çayı olarak bulunmakta ve fazla kilo sorunları olan kişilerin kilo verme çabalarında yardımcı olmaktadır.

Funda Yaprağının Faydaları:

– Funda yaprağı içerisindeki özel bitkisel kimyasallar nedeniyle idrar söktürücü ve ödem atıcı etkisi vardır.

– Funda yaprağı Böbrek taşlarına ve böbrekteki kumlara bitkisel çözüm sunar. Taş düşürücü bitki çayı etkisi vardır.

– Gut hastalığına iyi gelir.

– Anne sütünü çoğaltan bitki çayları arasındadır.

– Funda Yaprağından yapılan Funda Yaprağı Lapası, ağrı kesici ve kas tutulmalarını çözücü etki yapar.

– Funda Yaprağı Zeytinyağı ile birlikte karıştırılarak merhem haline getirilebilir ve bu Funda Yaprağı Merhemi cilt lekeleri, ciltteki sivilceler çıbanlar ve egzamaya iyi gelir.

Funda Yaprağı Nasıl Kullanılır-Funda Yaprağı Suyunun Yapılışı ve Kullanımı:

funda çayı zayıflatırmı

Funda yaprağı tek başına bitkisel çay olarak kullanıldığı gibi değişik bitki çayları ile harmanlanarak ta tüketilebilmektedir. Çünkü zayıflama çayları arasında en etkililerinden bir tanesi funda çayı olup bir çok kişiye tek başına ağır gelebilmektedir. Bu nedenle daha çok yeşil çay, biberiye çayı, kekik yaprağı çayı ve mate yaprağı çayı ile harman edilerek kullanılır. Bu bitkisel çay, bilinen en etkili bitkisel zayıflama formülleri arasında olup 1 ayda 5 kilo zayıflama sağlamaktadır. Funda Yaprağı çay olarak tüketilebildiği gibi funda yaprağı suyu olarak ta tüketilebilir. Funda yaprakları kaynatılmış ve ocaktan çekilmiş bir cezve su içerisinde dakika bekletilir ve 15-20 dakika demlemede dinlendirilir. Elde edilen funda yaprağı suyu iyi bir yağ yakıcı, yağ eritici, idrar ve ödem söktürücü faydaları vardır. Ancak gerek funda yaprağı çayı gerekse funda yaprağı suyu uzun süre kullanımlarda ise kusma, bulantı, tansiyon düşüklüğü gibi çeşitli rahatsızlıklara neden olabiliyor. Dozunun kişinin bünyesine göre ayarlanması gerekiyor.

Funda yaprağının yan etkileri ve olası zararları:

Funda yaprağı aç olarak tüketildiğinde sürgit etkisi yaptığı için hassas bağırsaklara sahip kişilerde şiddetli ishale neden olabilir. Ancak bu dediğimiz uzun süreli kullanım içindir. 10 günden fazla süreli kürlerde geçerlidir.
Funda yaprağı bağırsak boşaltıcı bir bitkidir ve bu nedenle de dikkatli kullanılmalıdır. Zaten kilo verdirici etkisinin temelinde de yediklerimizin sindirilmesine fırsat bırakmadan vücuttan dışarı atması vardır.

Funda yaprağı aynı zamanda tansiyon düşürücü bitki çayları arasındadır. Düşük tansiyon sorunu olan kişilerin funda yaprağı suyu ve funda yaprağı çayı’nı dikkatli kullanmalarını öneriyoruz.

Add Comment