Göbek Nasıl Eritilir- Göbek Zayıflatma Yolları

Göbek Nasıl Eritilir- Göbek Zayıflatma Yolları

Göbek eritmenin yolları ile ilgili olarak okurlardan bolca soru alıyoruz. Göbek zayıflatmak için neler yapılabilir sorusuna cevap teşkil edecek bir yazı ile bölgesel kiloların nasıl verileceği hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. karın yağlarından kurtulma olları, erkeklerde karın yağları, karın yağları nasıl eritilir,

Göbek eritme

Son dönemlerde göbek bölgesi yağlanmaları bir şok kişide önemli bir sorun haline geldi. Gerek erkeklerde gerekse kadınlarda göbek bölgesi yağlanmalarının önemli bir sorun haline geldiği, nedenleri arasında ise yüksek şekerli yiyecek alımının fazla olması, hareketsizlik ve insülin dengesizliği bulunduğu uzmanlar tarafından ifade ediliyor. Kalça basen bölgesi yağlanmaları da sorun Diyet Uzmanı Oya Yüksek, son dönemlerde göbek bölgesi yağlanmalarının önemli bir sorun haline geldiğini belirterek “Nedenleri arasında yüksek şekerli yiyecek alımının fazla olması, hareketsizlik ve insülin dengesizliği bulunuyor” dedi.

Memorial Tıp Merkezi Diyet Uzmanı Oya Yüksek yaptığı açıklamada, son dönemlerde görülen göbek bölgesi yağlanmalarının kalça-basen bölgesi yağlanmalarından daha büyük bir sorun haline geldiğini belirtti. Dyt. Yüksek, lokal yani bölgesel olarak tabir edilen bu tür yağlanmaların zayıf kadınlarda dahi görülebildiğine dikkati çekerek “Nedenleri arasında ise yüksek şekerli yiyecek alımının fazla olması, hareketsizlik ve insülin dengesizliği geliyor” dedi. Yüksek karbonhidratta tetikliyor Kandaki şekeri kontrol eden bu hormonun kandaki seviyesinin oldukça önemli olduğunu belirten Dyt. Yüksek, “İnsülin metabolizması bozulduğu zaman kan şekeri seviyelerinde ve bununla birlikte diğer kan değerlerinde bozulmalar ve özellikle bel-karın bölgesinde yağlanmalar oluşur. Bununla birlikte alınan yüksek karbonhidrat da bu rahatsızlığı tetikler” diye konuştu. Göbek bölgesini eritmek için bölgesel zayıflama diyeti şart! Karın bölgesindeki yağlardan korunmak ve kurtulmak için diyet ve egzersizin önemine dikkati çeken Dyt. Oya Yüksek, “Yüksek karbonhidrat yerine daha düzenli dağılmış öğünler tercih edilebilir. Karbonhidrat alımında ise karışık karbonhidrat diye tanımlanan esmer tahıl ürünleri tüketilebilir” dedi. Dyt. Yüksek ayrıca salata ve yemeklerde zeytinyağı veya kanola yağı kullanılabileceğini ve öğün aralarında fındık ya da cevizin de tüketilebileceğini sözlerine ekledi.

Add Comment