Görüntülü Zayıflama Hareketleri Egzersizleri Video

Zayıflama hareketleri, çoğu kişinin gerek evde gerekse işte yapmak istediği Zayıflama egzersizleri olarak bilinir. Çoğumuzun yoğun iş yaşantısı dolayısıyla zayıflamak için spor ve egzersiz salonlarına gitmeye vakti olmamaktadır. Bu durumda yapılması gereken yegane şey, Evde spor ve vücut egzersizleri yaparak zayıflama hareketleri ihtiyacımızı karşılamaktan geçiyor. Doğru zayıflatan egzersiz hareketleri nelerdir sorusu ise burada karşımıza çıkıyor. Bu yazıda sizlere form tutturacak bazı egzersizler ile vücut hareketleri hakkında ayrıntılı bilgiler ve egzersiz videoları ile bilgi vermeye çalışacağız.

Tabi hareketlere ve egzersizlere geçmeden evvel, sizlere ufak birkaç hatırlatma yapacağım.

zayıflama hareketleri egzersiz

Plan ve programa uyarak yapılan egzersizler az miktarda bile yapılsa vücudu dinç tutar ve zayıflamak için çok önemli bir katkı sağlar. O nedenle gerek bölgesel zayıflama amacı ile gerekse tüm vücudun zayıflama ve incelmesi için yapılacak olan beden egzersizleri ve hareketleri nin günlük olarak tekrarı şarttır. Misal olarak her gün 35- 50 dakika arası düzenli olarak yapılacak yürüyüş bir haftada toplamda 300 dakika yürümeye denk gelir. Ama biz her gün yürümek yerine haftanın 1 günü 600 dakika yürüsek bile haftanın her gününe yayılmış 300 dakikalık yürüyüş egzersizlerinin verdiği faydayı alamayız. O nedenle her gün az miktarda da olsa yürüyüş yapmalısınız. Yürüyüşün veya egzersizin az yada çok oluşuna değil, sürekli biçimde yapılışına dikkat ediyoruz. Vücudun zayıflaması için metabolizmayı ve yağ yakan hormonları harekete geçiren olay kesinlikle düzenli egzersiz ve zayıflama hareketleri dir.

Zayıflama hareketleri ve egzersizleri tatbik edilirken dikkat edeceğimiz ikinci mesele, bedenimizi fazla yormadan çalışmamızdır. Vücudun yorgunluk hissine kapılması ertesi günlerde zayıflama hareketleri ve kilo verme egzersizleri nin uygulanmamasına neden olabilir. Yani 2 gün sıkı biçimde egzersiz yapıp daha sonra bunu sürdürememektense kendimizi yormadan egzersizleri yapmak daha makbuldür. Zaten Kardiyo egzersizleri denilen yöntem ile kastedilen şey, vücudu yormayan ama metabolizma ve kan dolaşımı hızını arttıran egzersizlerden başka bir şey değildir. Aşağıdaki zayıflama hareketlerine başlamadan evvel 15 gün süreyle 45 dakika düzenli yürüyüş yaparak vücudun yağ kitlelerini yumuşatmak, kaslarını uyarmak ve sertleştirmek amaçlanmaktadır. Bunun ardından Sabah erken saatlerde ( 7 – 8 arası) aşağıda video larda gösterilen zayıflama egzersizlerini uygulayacaksınız. Eğer sabah yoğunluğundan dolayı bu egzersizleri sabahları uygulayamayacaksanız yine üzülmeyin. Akşamları da saat 8 ile 9 arası bu bölgesel zayıflama egzersizlerini uygulayabilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir noktayı tekrar hatırlatıyorum: Bu bölgesel zayıflama hareketleri ve bölgesel kilo verme egzersizleri’nden en iyi alabilmek için zayıflama hareketleri’ne başlamadan evvel 15 gün boyunca günde en az 35 dakika yürüyüş yapmalısınız. Bu süre zarfında yeme içme ve beslenme alışkanlıklarınızı eskisi gibi sürdürün. Ne fazla tüketin ne de beslenme de diyet vb. kısıtlamalara gidin. Şimdi aşağıdaki videoları dikkatle izleyin ve bir taraftan da kendi kendinize uygulayın.

Kalça ve Popo Eritme egzersizleri video

Benzer videolar için tıklayın

İç bacak eritme sıkılaştırma egzersizleri ve zayıflama hareketleri video

Benzer videolar için tıklayın


Karın ve yan karın bölgesi zayıflama sıkılaştırma ve germe egzersizleri – zayıflama hareketleri  video

Benzer videolar için tıklayın

Alt karın zayıflama germe ve sıkılaştırma egzersizleri –  karın inceltme hareketleri video

Benzer videolar için tıklayın

kol zayıflatma hareketleri – Kol sarkması inceltme ve germe egzersizi video

Benzer videolar için tıklayın

Add Comment