Hangi Zayıflama Hapı Daha Iyi

Hangi Zayıflama Hapı Daha iyi

Zayıflama hapları, bir çok kişi tarafından tercih edilen etkili bir kilo verme yöntemi olarak tanımlanabilir. Ancak zayıflama hapları konusunda geçmiş dönemlerde olumsuz bir çok medya haberi ortaya çıktı. Kimi zayıflama hapları sağlığı gerçekten ciddi anlamda olumsuz yönde etkiliyor. Hatta bir takım zayıflama hapları bazı yüksek risk grubu kişilerde öldürüyor. Peki en sağlıklı yoldan zayıflamak için hangi zayıflama hapı daha iyidir.

hangi zayıflama hapı

Bu yazıyı yazarken kesinlikle sizlere bir zayıflama hapı ürününü veya ismini empoze etmek gibi bir amaç taşımıyoruz. Ancak sağlık açısından önemli olan noktaları ön plana çıkartarak zayıflama hapı alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna da doyurucu bir cevap vermek te görevimiz.

Zayıflama haplarında şahsi deneyimlerime dayanarak en iyi zayıflama hapının eczanelerde reçeteli olarak satılan zayıflama ilaçları olduğunu söyleyebilirim. Bir kere ilaç olarak adlandırılan ürünler, piyasaya çıkarılmadan evvel yıllarca laboratuvar koşullarında bilimsel deneylere tabi tutuluyor ve olası tüm yan etkileri ve zararları ortaya çıkarılarak piyasaya sürülüyorlar. Bu bakımdan xenical, lustral gibi zayıflama ilaçları en azından içerdiği etken maddeler ve olası yan etkileri bakımından daha pozitif yönde değerlendirilebilecek zayıflama ilaçları olarak tanımlanabilirler.

Diğer yandan, merdiven altı koşullarda veya ithal edilerek yurda sokulan bir takım zayıflama hapları da var. Bunların bir kısmı belki işe yarıyor ve faydalı da olabilir. O konuda kimsenin sattığı ürünü karalamak veya dil uzatmak gibi bir gayemiz yok. Ancak oldukça ucuza Çin gibi uzakdoğu ülkelerinden temin edilebilen bu zayıflama hapları, içerdiği sibutramin maddesi nedeniyle sağlık açısından bir hayli riskli ürünler olarak dikkat çekiyor. Zaten gazetelere yansıyan haberlerden hangi zayıflama hapı toplatılıyor bir incelendiğinde antakya biberi, Pepper Time, Reductil vb sibutramin ihtiva eden zayıflama haplarının ve ilaçlarının toplandığını görüyoruz.

Netice olarak zayıflama hapı alırken kesinlikle içerdiği etken maddeyi bilmeden kullanmak sağlık açısından çok riskli ve kalp krizine kadar uzanan değişik yan etkileri ve zararları olabiliyor. Özellikle Sibutramin içeren kilo verdirici ilaçların kullanımının doğurduğu riskler, zayıflama haplarının olası faydalarından daha fazladır ve bu ilaçlar bütün Avrupa ülkelerinde reçete edilmesi ile satışı yasaklanmıştır. Sağlığımız için elbette kilo vermek önemlidir. Ancak kilo vermek için kendisinden emin olmadığımız ilaçlardan ve haplardan kullanmak ta en az şişmanlık kadar bizlere zarar verebilmektedir.

Add Comment