Hemoroid basur tedavisi için bitkisel çaylar, basur tedavisinde bitkisel çözüm

basur tedavisinde bitkisel çözüm için furkan bitki çayı
Anüs bölgesinin dış kısmına yakın olan kalın bağırsaktaki damarların anüsten dışarı çıkarak şiddetli kaşıntı ve ağrılı kanama ve anüste yanma oluşturması durumuna hemoroid basur rahatsızlığı diyoruz. Basur hastalığı rahat oturamama ve tuvalet ihtiyacını rahat yapamama gibi sonuçlar ile günlü yaşamı zehir edebilmektedir. Basur tedavisi, genelde basur ameliyatı ile çözülmeye çalışılmaktadır. Basurun sebepleri, kabızlık ve ishal, hamilelik durumlarında, bel üşütmesi ve soğuk algınlığı, ata binmek, bisiklet sürmek gibi bazı sportif faaliyetler, şoförlük, pilotluk gibi meslek gruplarındaki çalışma koşulları, alkol alışkanlığı, uzun süre, sabit şekilde oturmak. durumlarında ortaya çıkar ve kalın bağırsak damarlarında kan birikmesi sonucu anüs dışına meme yapar. Basur memesi ve hemoroid memesi adı verilen görünüm hasıl olur.

BASURUN BELİRTİLERİ – HEMOROİD BELİRTİLERİ NELERDİR

mutfak_otu_bitkisel_basur_tedavisi

Basurun belirtileri, anüs bölgesinde yanma, kaşınma, ağrıma, zonklama, sancı ve toplardamarların meme şeklinde anüs dışarısına sarkması şeklinde rahatsızlık belirtileri olarak görülür.Basur hastalığı tedavi edilmezse, ayaklarda varis hastalığı, kalın bağırsaklarda kolit ve hatta kalın bağırsak kolon kanseri gibi değişik hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir. Şayet siz de basur hastalığına ameliyatsız çözüm arıyorsanız bitkisel tedavi ve doğal çözümler sizlerin imdadına yetişecektir. Basur rahatsızlığının tedavisinde beslenme alışkanlıkları da önemli bir etkendir. Özellikle lifli gıdalar, sulu meyveler ve fiber içeren sebzeler hazıma iyi geldiği için kabızlığa engel olur ve basur hastalığının oluşumunu ve ilerlemesini önler. Bitkisel çaylar da basur tedavisinde etkili bir alternatif tedavi yoludur. Özellikle tanen maddesi içeren bitkisel çaylar sadece içilerek değil, aynı zamanda bitkisel çaylı banyo suyuna hemoroidli bölgeyi temas ettirecek biçimde oturma yoluyla da kullanılabilmektedir.

Basur tedavisinde kullanılan bitkisel çaylar hangileridir:
Siyah çay:

Siyah çayda bulunan tanen enzimi, özellikle tomurcuk çayı veya ingilizce ismiyle earl grey tea çayında bolca bulunmaktadır. Lipton Çayı, Kaçak çaylar veya Çay kur çayı da bu bakımdan basur tedavisinde kullanılabilecek olan çaylardır. Siyah çayın nasıl demleneceğini anlatmaya lüzum duymuyorum. Çayın demini banyo suyuna dökün ve kullanılmış çay poşetleri ile basur bulunan bölgeye masaj yapınız. Günlük 20 dakikalık bir çay banyosu kürü, basur sancısına ve şişkinliğine iyi gelecektir.
Yabani Fındık Yaprağı Çayı
Yabancı fındık yaprağı çayı, basur tedavisi için faydaları olan bir çay kürüdür ve dış basur rahatsızlığı için kullanılmaktadır. 1 yemek kaşığı kurutulmuş fındık yaprağı çayını bir çaydanlık kaynar suya atınız, kısık atete 45 dakika bekletiniz ve basurlu bölgeye uygulayınız.
Mutfak Otu Çayı
Mutfak otu çayı, değişik fiziksel hastalıklar için alterntif tıpta kullanılmaktadır. Bol miktarda tanen bitkisel enzimi bulunan mutfak otunun faydaları ve iyileştirici etkisi yaralar ve basur rahatsızlıkları için kullanılmaktadır. Demlenilen mutfak otu çayı, banyoda kullanılabileceği gibi banyoda da basur bitkisel tedavisi için uygulanabilmektedir.

Add Comment