himalaya tuzu ile zayıflama – Himalaya Tuzunun Faydaları

Himalaya Tuzu ile Zayıflama – Himalaya Tuzunun Faydaları – Himalaya Tuzu Zayıflatırmı

Himalaya tuzu, kristal görünümlü vr yer yüzünün derinliklerinde bulunabilen bir tuz türüdür. Bundan yüzyıllar öncesinde bile himalaya tuzu, içerdiği mineraller ve iz elementler ile hekimler tarafından hastalık tedavilerinde kullanılagelmiştir. Son zamanlarda ise Himalaya Tuzu efsanesi tekrar dirildi ve bu sefer de zayıflamak için kullanılmaya başlandı. Peki Himalaya tuzu gerçekten zayıflatırmı? Zayıflatıyor ise nasıl kilo verdirir bunlara bir göz atalım.

himalaya tuzu

Himalaya kristal tuzu ününü ABD li beslenme diyet uzmanı Dr. Barbara Hendel ve biyofizik uzmanı Peter Ferreira tarafından kaleme alınan Tuz ve Su isimli kitaba borçludur. Bu kitapta tuz ile zayıflama mümkün müdür ve tuz ile nasıl zayıflanır, himalaya tuzunun faydaları nelerdir, tuz çeşitleri nelerdir gibi konular derinlemesine araştırılmıştır. Tuz hayat için vazgeçilmez bir elementtir. Hani derler ya Tuz gibi sevmek diye, bizim tuza ilgimiz gerçekten de vazgeçilmez düzeydedir. Çünkü tuz, hücrelerin ve organizmanın varlığını bütünlüğünü koruyabilmesi için çk hayati öneme sahip bir mineraldir. Vücudun su metabolizması tuz sayesinde düzenlenmektedir. Yani diğer bir ifadeyle vücutta ne kadar su barındırılması gerektiğine organizmadaki tuz karar vermektedir. Tuz ayrıca kanda da bol miktarda bulunmakta ve kanın besin ile oksijen transferini demir ile birlikte sağlamaktadır. Hücre içi ve hücreler arası sıvının miktarı tuz tarafından belirlenmektedir. Vücudumuzda ilk ayrı okyanus vardır. Bu okyanuslar,, hücre içindeki okyanus ile hücreler arası sıvı, plazma dediğimiz devasa okyanustur. Bildiğimiz kaya tuzu, ( rafine edilmemiş ham tuz da denir) bu iki deniz arasında denge kurucu bir mekanizmanın sahibidir.

Himalaya tuzunun faydaları nelerdir?
Himalaya tuzu, diş beyazlatıcı, astım ve bronşite iyi gelen, kulak akıntısı ve iltahapları, ile ayak mantarına karşı etkili olan, sivilcelere doğal çözüm tedavisi sunan, Sedef hastalığına iyi gelen ve sedefi tedavi eden, vücudun PH dengesini kuran, kronik yorgunluğa, baş ve boğaz ağrısına doğal çözüm sunan mucize bir tuz türüdür
Himalaya tuzu, normal tuzdan farklı olarak 10 – 15 civarında değişik türdeki mineral ile her derde deva niteliğindedir. Himalaya dağlarında ve nepal bölgesindeki insanların uzun yaşama sırlarından önemli bir tanesi de himalaya tuzu kullanmalarıdır.

Himalaya Tuzu zayıflatır mı
Himalaya tuzunun normal kaya tuzundan farkı daha yüksek saflıkta olmasıdır. O nedenle himalaya tuzu vücuttan fazla suyu atmakta ve kilo verilmesini sağlamaktadır. Diğer bir ifadeyle himalaya tuzu vücuttan ödem atıcı etkiye sahip bir tuz çeşididir. Günlük sofra tuzu ise işlenme sırsında ödem atıcı etkisini önemli derecede kaybeder ve zayıflamak için pek te işe yaramaz.

himalaya tuzu nasıl kullanılır

Aynen sofra tuzu gibi yemeklerde ve tuzluğunuzda himalaya tuzu kullanabilirsiniz.

Add Comment