Hindistan cevizi ile zayıflama-Hindistan cevizinin faydaları-Hindistancevizi diyet formülü

Hindistan cevizi ile zayıflama-Hindistan cevizinin faydaları-Hindistancevizi diyet formülü

hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi, tropikal bir ağacın sert kabuklu ve içi sulu meyvesine verilen isimdir. Hindistan cevizi, gerek sağlığa faydaları gerekse kilo kontrolü ve zayıflama amacıyla güney asya ülkelerinde geniş bir kullanım alanı bulan bir tropikal meyvedir. Bu yazımızda hindistan cevizi ile zayıflama konusunu ele alıp hindistan cevizi zayıflatırmı sorusuna cevap arayacağız. Tabi bu arada hindistan cevizinin faydaları hakkında da ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Hindistan cevizi zayıflatıyormu?

Hindistan cevizi meyvesinin değişik zayıflama diyeti tariflerinde kullanılmasının en önemli nedeni bol su içermesi ve neredeyse sıfır kalorili bir meyve olmasıdır. Bu nedenle hindistan cevizi tek başına bile bir bitkisel zayıflama kürü olarak kullanılabilir. Hindistan cevizi bitkisel diyet formüllerinde kullanılabilen bir meyvedir.Etli meyve kısmını yiyerek tüketebileceğimiz gibi hindistan cevizi yağı adı verilen ve bitkisel yağ asitlerince zengin olan yağı da, yemeklerde kullanılabilir ve hayvansal yağlar yerine konulabilir. Günlük hayatta kullandığımız gerek rafine yağlar, gerekse sağlığa zararlı hayvansal yağlar yerine hindistan cevizi yağı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Hindistan cevizi diyeti:

Hindistan cevizi diyeti günde 4 yemek kaşığı doğal hindistan cevizi yağı tüketmeye dayanan bir bitkisel diyet türüdür. Hindistan cevizi yağı, salatalara karıştırılarak tüketilmelidir. Günde 4 porsiyon salata ile birlikte hindistan cevizi yağı tüketilmelidir. Bunun haricinde bir diyet listesi ve gereksinimi yoktur. Hindistan cevizi yağı, metabolizmayı hızlandırıyor, vücuttaki kolesterol ve trigliserid adı verilen kan yağarının çözülerek vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Düşük karbonhidrat diyeti temeline dayanan hindistan cevizi yağı diyeti, hayat boyu sürdürülebilecek olan ve aç kalmadan zayıflama sağlayan doğal ve sağlıklı bir diyettir.

Hindistan cevizinin faydaları nelerdir?

Hindistan cevizi metabolizmayı hızlandırır ve zayıflama ya katkı verir.

Hindistan cevizi bedenimize ve ruhumuza anlılık ve enerji sağlar

Hindistan cevizi bitkinlik ve halsizliğe doğal bitkisel çözüm sunar

Hindistan cevizi hem hastalık yapıcı bakterileri hem de virüsleri öldürür ve bağışıklığa iyi geliyor

Hindistan cevizi cilt gençleştirici etki sağlar, cilt lekelerine doğal çözüm sunar

Hindistan cevizi hazım sorunarına iyi gelir. trigliserid, kolesterol ve kanda yağlanma gibi damar tıkanıklıklarına iyi gelmektedir.

Hindistan cevizi tiroid sorunlarına da bitkisel çözüm sunuyor.

Add Comment