hızlı diyet listesi – 1000 kalorilik hızlı zayıflama diyeti

Hızlı Diyet Listesi – 1000 Kalorilik Hızlı Zayıflama Diyeti

Hızlı zayıflatan diyet listesi olarak ta bilinen 1000 kalorilik diyet menüsü, adından da anlaşılacağı üzere oldukça hızlı ve etkili bir zayıflama ve kilo verme imkanı sağlayan bir diyet türüdür. Şok diyet olarak ta adlandırılabilen bu diyet ile 1 haftada 4 – 5 kilo vermek mümkündür. 1 haftadan daha uzun süreyle uygulamasını tavsiye etmediğimiz hızlı diyet listesi, diğer hızlı diyet listeleri arasında ön plana çıkan bir hızlı diyet programı dır.

hızlı diyet

hızlı diyet

Zayıflama ve kilo verme hedeflerinizi oldukça gerçekçi bir çizgiye taşıyan bu hızlı diyet, 1 haftalığına ciddi bir kalori kısıtlaması sunmaktadır. Diyetin kalorisi az olmasına rağmen diyet menüsü içerisinde oldukça besleyici ve sağlıklı bir beslenme olanağı sunmaktadır. Günlük 1000 kalori alımı, sağlıklı sayılan diyet menüleri için alt değerdir. Bu nedenle bu diyeti uygularken fazladan gıda kısıntısına gitmeyin. Hızlı diyet zaten yeteri kadar kalori alımına engel oluyor.  Uzun süreli hızlı diyet uygulanması durumunda vücut açlık alarmı verebileceği için 7 günden fazla uygulanmaması şiddetle tavsiye olunur.

Diyetin son 3 günü metabolizma hızınız ciddi manada düşebileceği için son 3 gün 45 – 50 dakikalık tempolu yürüyüş yapmanız önerilir.  Diyetten sonraki ilk 3 gün aşırı yemek yememeye dikkat edin.  Diyet süresince elinizde buzdolabında bir kalori cetveli ile kalori alımını ölçmeniz gerekebilir.

1000 Kalorilik Hızlı Diyet Menüsü

Hızlı diyet süresince içebileceğiniz içecekler, su, yeşil veya siyah çay, kahve veya çok az kalori ihtiva eden diyet türündeki gazlı içeceklerdir. ( diyet kola, zero kola vb.)  D

Hızlı diyet günlük menüsü, 1000 kalori,  60 gram protein ve 145 gram karbonhidrat, 21 gram yağ olarak ayarlanmalıdır.  Sizlere bir günlük örnek bir hızlı diyet menüsü sunuyorum. Diğer 6 günü de yukarıdaki besin ve kalori değerlerine uyumlu olarak esnek bir biçimde kendi dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı

 • Muzlu sandviç: 2 küçük dilim muzu 1 dilim esmer diyet ekmeğinin arasına koyarak yiyiniz.
 • 200 ml yani 1 bardak portakal suyu

Kahvaltıdan 2 saat sonra

 • 100 gram  yağsız yoğurt

Öğle Yemeği

 • 2 dilim kepekli uno ekmeği  (45 gram)  arasına 70 gram  yağı alınmış sardalya konservesi, 10 gram düşük kalorili mayonez.
 • 50 gram marul, 50 gram kırmızı veya yeşil taze biber ve 10 gram soğan ilave edilmiş sirkeli mevsim salatası.

İkindi Atıştırması

 • 30 gram kalorisiz cips

Akşam yemeği

 • 70 gram derisi  ve yağı alınmış  tavuk göğsü
 • 80 gram Patates püresi, 30 gram yağı alınmış süt ile çırpılmış
 • 60 gram buğulanmış veya haşlanmış Brokoli,
 • 50 gram haşlama havuç
 • 100 ml soya salçası (soya granüllerinden yapılacak)

Akşam yemeğinden 1 saat sonra

 • 1 su bardağı dolusu sıcak çikolata ( şekersiz olacak)

Önemli Not:  Hızlı diyet yapanlar genelde iyi kilo verdiklerini söylüyorlar. Kadınlarda 1 haftada 3-4 kilo, erkeklerde ise 4-5 kilo zayıflamak, bu hızlı diyet ile mümkün.   1 haftadan fazla uygulanmaması gerektiğini tekrar ifade edeyim. Diyet hakkında görüş, öneri ve diyet sonrası tecrübelerinizi lütfen okuyucu yorumları olarak bizlerle paylaşınız.

Add Comment