Limonata Diyeti – Hızlı zayıflama diyeti

Limonata Diyeti, bilinen eski bir diyet türü olmasına rağmen, son zamanlarda yeniden moda olan bir diyettir. Bir çok ünlü hızlı kilo vermesi açısından bu diyeti uygulamış ve olumlu sonuçlar almışlardır. Beyonce Knowles bu isimlerden biridir. Bu diyetin bilinçsizce yapılmaması gerektiğini söyleyen Beyonce, bir filmi için bu diyeti uygulayarak 10 günde 20 kilo verdiğini de açıklamıştır. Aslında bu diyetin en büyük amacı vücuttan sağlıksız maddelerin atılması yönündedir.

Hızlı Zayıflama Diyeti

 

Limonata diyeti akçaağaç şurubu, arnavut biberi ve saf limon suyu ile yapılan bir diyettir. Bu diyeti yaparken kesinlikle katı yiyecek tüketilmemelidir. Günde en az 6 en fazla 12 bardak içilmesi önerilen bu diyette, acıkıldığı zaman da yemek yerine bu karışımın içilmesi önerilir. Sindirime yardımcı olan bitki çaylarını gece yatmadan önce içmek ve su – tuz banyosu tabir edilen uygulamayı yapmak da faydalı olabilir. Su – tuz banyosunu bir miktar suya 2 kaşık tuz karıştırarak hazırlayabilirsiniz. (bildiğimiz iyotlu sofra tuzu değil)

 

 

 

Limonata Diyetinin Bileşenleri ve Uygulanışı Nasıl Olmalıdır?

*İki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
*İki yemek kaşığı katıksız akçaağaç şurubu (‘B’ derecesinde)
*Az miktarda arnavut biberi
*Bir bardak soğuk veya oda sıcaklığında filtreli su
Bu malzemelerin hepsini karıştırıp günde 6 ile 12 bardak içebilirsiniz
Limonata Diyetini uygularken biraz da yaşayabileceklerinizden söz etmek gerek. Öncelikle baş dönmesi yapabileceğini söylemekte fayda var. Sürekli sıvı tükettiğiniz için halsizlik de hissedebilirsiniz. Ayrıca bu kadar sıvı tüketirken sık sık tuvalete gitme ihtiyacı da duyabilirsiniz. Vücudunuz pek çok kötü şeyden arınmaya çalışırken bunların yaşanması doğal sonuçlardır. Kaygılanmanız gereken herhangi bir şey olmadığını düşünerek rahatlamalısınız.

Limonata Diyetini istediğiniz süre yapabilirsiniz. Çok uzun süre yapmamaya dikkat etmeniz tavsiye edilir. Aslında hiçbir diyeti uzun süre yapmamak gerektiği de bilinen bir gerçektir. Diyeti bitirdiğinizde normal yemek yemek yeme alışkanlığınıza dönerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Uzun süre katı yiyecek tüketmediğiniz için, geri dönüşünüz hafif sebze çorbaları ve portakal suyuyla olmalıdır.

Limonata Diyetinin Faydaları
Vücudu içten dışa temizleme amaçlı tasarlanmış bu diyet hızlı kilo verilmesini de sağlıyor. Kolay olmamakla beraber kesin sonuç elde edebileceğiniz bir diyet türüdür. limonata diyeti yorumları gerek forumlarda olsun gerekse yerli veya yabancı diğer zayıflama siteleri nde olsun hep olumludur.

Add Comment