ibrahim saraçoğlu bitkisel kürler ve doğal çözümler

ibrahim saraçoğlu bitkisel kürler ve doğal çözümler

Kireçlenmeye karşı bitkisel çözüm: çınar yaprağı
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Bitkisel Kürler Rehberi’ kitabında kireçlenme ve eklem ağrıları sorununa karşı çınar yaprağı kürünü tavsiye ediyor.

Çınar yaprağı nasıl kullanılır derseniz elbette en ideal kullanım suda kaynatarak içmek olduğunu Sayın Saraçoğlu ifade ediyor. Taze çınar yapraklarının 50 gramı ile 1 litre suyu kaynatarak elde edeceğiniz çınar yaprağı suyunu içmeniz yeterlidir.

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü

ibrahim saraçoğlu

Soğan özellikla hanımlar için çok değerli bir sebzedir. Soğanın içerisinde bulunan besleyici enzimleri yok etmemek için 5 dakikadan fazla kaynatılmaması gerektiği Sayın Saraçoğlu tarafından önerilmektdir. Ancak brokoli veya brüksel lahanası gibi pişmesi zor olan sebzelerle birlikte soğanı kaynatacaksanız soğanı son 5 dakikada koymanızı tavsiye ederiz.  Soğan her derde devadır. Özellikle yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı özellikleri dillere destandır.

ibrahim saraçoğlu bitkisel çözümler

Karnabahar ülsere bitkisel çözüm, havuç unutkanlığa bitkisel çözüm, papatya sinüzite bitkisel çözüm, kekik mide bulantısına karşı bitkisel çözüm dür.Bu bitkilerin kimyasını bozlamak için salça ve tuz ile pişirmeyin. Mümkünse sıcak suda demini çıkarın ama kaynar suda kaynatmayın.

Kronik yorgunluğa, romatizmaya ve mantar hastalıklarına karşı bitkisel kürler  kiraz sapı ve ısırgan otu çayı öneriliyor. Bu ikisini bir arada kullanırsanız çok etkili bir bitkisel tedavi yapmış olursunuz.    Ayaklardaki ve ellerdeki mantara çözüm olarak aynısafa bitkisinin çok faydaları var.

Add Comment