İbrahim Saraçoğlu Doğurganlığı Ve Yumurta Sayısını Artırmak İçin İncir Kürü

İbrahim Saraçoğlu Doğurganlığı Ve Yumurta Sayısını Artırmak İçin İncir Kürü

Hamile kalmak için aslında öyle çok çeşit ve sayıda ne yazık ki bitkisel çözüm uygulayabilme olanağı yok. Bu durumun farkında olan okurlar için son derece faydalı olacak, doğurganlığı artıran bir bitkisel tedavi yöntemi sunacağız. Hamile kalmak için yumurtalıklardaki yumurta üretimini hızlandıran bitki kürümüzün ismi ise incir kürü. İncir kürü hem kadınlarda doğurganlığı arttırıcı hem de yumurtaları çatlamayanlar için yumurta çatlatan etkileri ve faydaları ile ön plana çıkıyor. Bizler de anne olmak isteyen okurlarımız için belki de hayır getirecek bu bitkisel kürü paylaşmak istedik. Şimdi incir kürü nasıl yapılıyormuş, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarifleri ile hep birlikte gelin öğrenelim.

incir yumurtalık çatlatma kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından müteaddit kereler televizyon programlarında anlatılan doğurganlığı arttırıcı etkisi olan incir kürü, özellikle değişik yöntemleri denemelerine rağmen hamile kalamayan hanımlara önerilen bir bitkisel şifa kürüdür.İncirin besleyici özelliğinin yanında hanımlarda doğurganlığı sağlamada etkisi olan HCG gibi bir takım hormonların salgılanmasını güçlendiren ve takviye eden etkileri olduğu da bilinmektedir.

 

Peki bu denli faydaları olan incir kürü nasıl yapılır?

İncir kürünün yapılışı çok basit. Öncelikle gerekli olan malzemeleri sizler için sıralayalım.
– Yarım litre (2,5 bardak) kaynayan klorsuz su
-15-20 adet kuru incir

Yapılışı: Öncelikle incirleri bıçakla ikiye bölerek ve beyaz pudrasını bir suda durulayıp temizleyerek işe başlıyoruz. Kaynamakta olan suyun içerisine kuru incirleri katıyoruz ve 15 dakika kadar suyun kaynadığı tencerenin ağzını kapatarak kaynatmaya devam ediyoruz. Süresi bitince ocağı kapatıp 20 dk kadar ılımaya terk ediyoruz. Ilıması ile birlikte tencereyi süzgeçten geçiriyoruz. Üçe ya da ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına içiyoruz.

Kuru İncir Kürü Kaç Gün Uygulanıyor?

Kuru incir kürü, 21 günlük periyotlar halinde 2 kez uygulanıyor. 21 günlük uygulama süresi biter bitmez 7 gün dinlenme evresinin ardından 2. 21 günlük süre başlıyor. Yani kür toplam 42+7 = 49 gün sürüyor. Kürün başlangıç tarihini adet döneminin bittiği günden itibaren ayarlarsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Kuru incir kürünün ikinci bir uygulama türü ise “Yumurta Çatlatıcı Bitkisel Kür Formülü” biçimindedir.

Yapılışı:
Kuru incirleri 5 dakika kadar kaynatılır. Daha sonra kaynamakta olan incirli suyun içerisine orta boyda, taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atarak 5 dakika daha kaynatılır. İncir kürünün yapılışı bu biçimde olursa çatlamayan yumurtaları çatlatmak için son derece etkili bir bitkisel formül hazırlanmış olacaktır.

*** Kuru incir kürünün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor veya kırmızı soğanı tercih etmiyoruz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin.Bunu haftada 4 kez tekrar edin. Soğan ve incir kürü aynı zamanda kadınlarda sıkça görülen yumurtalık kisti (polikistik over sendromu) rahatsızlığına da bitkisel çözüm olmaktadır.

Add Comment