İbrahim Saraçoğlu Zayıflamak İçin Maydonoz Kürü

İbrahim Saraçoğlu Zayıflamak İçin Maydonoz Kürü

Maydanoz suyunun zayıflatıcı kilo verdirici etkisi olduğunu söyleyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, zayıflamak isteyenlere maydanoz kürü öneriyor. Aynı zamanda vücuttan toksin ve ödem atıcı bir bitkisel kür olan maydanoz kürü, hem vücut gençleştirme detoksu hem de zayıflamak için faydalı oluyor. Gelelim İbrahim Saraçoğlu Zayıflamak İçin Maydonoz Kürü yapılışına:

Profesör İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürünü anlatıyor…

Maydanozun, gençleştirme, cilt tazeliğinin, güzelliğinin geri kazanılmasında ve korunmasında rolü büyüktür. Maydanoz bu gücünü, içerdiği etkin maddelerin özellikle karaciğer metabolizması üzerindeki olumlu etkisinden ve tüm vücuttan yabancı kimyasal maddeleri (xenobiotica) atabilme özelliğinden alır. Sağlıksız çalışan karaciğer metabolizması, cildin yavaş yavaş tazeliğini, güzelliğini ve canlılığını yitirmesine ve kişinin yorgun görünmesine, diğer organlarının olumsuz etkilenmesine neden olur. ‘Maydanoz kürü’ vücudu yabancı kimyasallardan arındırır.

 

 

 

 

Böylece karaciğerin sağlıklı çalışmasında etkin rol oynayarak kişinin daha genç, daha sağlıklı, dinç ve zinde olmasında etkili olur. Maydanoz, karaciğerde bulunan glutathione-S-transferaz (GST) enziminin aktivitesini yükseltir. GST enzimi, gerek besinler yoluyla gerekse de solum yoluyla aldığımız zararlı kimyasal maddeleri zararsız hale dönüştürür.

Kökleri hariç, saplarıyla birlikte 15-20 tane taze maydanozu havanda iyice ezin, üzerine yarım limon sıkın

İyice karıştırdıktan sonra sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına tüketin, üzerine bir bardak su için.

On beş gün ara vermeden her sabah bu kürü uygulayın.

Sonra bir hafta ara verin. Bir hafta aradan sonra tekrar on beş gün aynı şekilde kürü uygulayın. Dört-beş ay sonra duruma göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz

Add Comment