İlk Hafta Diyeti ile 4 kilo verin

Beslenme alışkanlığını edinirken öğün atlamamak, arada atıştırmak gerek. Bunu yapıyorsunuz diyelim. Fakat akşam 18:00 sonrası yemek yemeyin diyorlar. Bu konuda uzmanların açıklaması daha farklı. Uzmanlara göre; yemekleri belli saatlere fiks etmek insanları rahatsız eder. Yanlıştır. Önemli olan akşam yemeğini yedikten sonra yatmamak. Çünkü uyku süreci metabolizmanın en yavaş hareket ettiği dönemdir. Yatmadan iki saat önce akşam yemeğini yiyiyorsanız yani sindiriminiz belli aşamaya geldikten sonra yatıyorsanız hiçbir problem yoktur. Yemek aralarına gelince; öğlen ve akşam yemek arasının en az dört saat olması gerekmektedir. Çünkü bir sindirim bitmeden ikinci bir yüklemeyi yapmak vücudunuza sağlıksızlık getirir. Ara öğünlerin yorucu değil geçiş öğünleri olmasına özen göstermeliyiz. Diyetin genel olarak hastayı rahatsız etmeden ve ruhunu incitmeden verilmiş olması gerekir. Uzmanların üzerinde durdukları bir diğer önemli konu ise “tek gıda rejimleri”. Bu rejimlere başlamadan önce hastanın bütün klinik bulgularının bilinmesi gerekiyor. Açlık kan şekeri, kolesterol, protein dengesi, tiroid problemi gibi…

Şimdi sizlere diyet listesi sunacağız. İlk Hafta Diyeti. Bu diyeti bir hafta boyunca düzenli uyguladığınız takdirde 4 kg’ya kadar vermeniz mümkün.

İlk Hafta Diyeti

Bu diyet ödem veya toksik maddelerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Diyet süresinde ve sonrasında gıdaların yanı sıra su tüketimine de dikkat etmek gerekir.

Sabah

1 dilim Uno light kepekli form ekmek

1 kibrit kutusu beyaz peynir

1 domates, 1 salatalık, 1 sivri biber (isteğinize bağlı)

Sınırsız çay, kahve (şekersiz veya tatlandırıcılı)

Marketlerde Doğa’nın standlarından temin edebileceğiniz Photoslim ve Phytholax çaylarından birer poşeti bir fincana koyup günde iki kez sabah ve akşam yemeklerinden sonra için.

Ara (Saat 11:00 gibi)

1 adet kepekli grisini (küçük küçük parçalara bölünüp çok yavaş yeniyor)

Öğlen

1 kg. Ispanak veya kabak veya semizotunu 4-5 adet domates ile rendeleyin, dilediğiniz kadar tuz koyun., bir çay kaşığı sıvı yağ ile birlikte pişirin. 200 gr. diyet yoğurt ile birlikte bir yemek tabağı ölçüsünde yiyin. Eğer doymazsanız ikinci bir tabağı yeme hakkınız var.

Ara (Saat 17:00 gibi)

1 adet kepekli grisini

Akşam

1 – ½ marulu salata kabınıza doğradıktan sonra belirtilen seçeneklerden her birini bir hafta boyunca kullanabilirsiniz. Verilen seçenekleri salatanıza karıştırarak tüketeceksiniz.

1* 100 gr. ızgara veya haşlanmış tavuk

2* 100 gr. diyet ton balığı

3* 3-4 köfte

4* 100 gr. yağsız ızgara biftek

5* 100 gr. yaklaşık 7-8 adet tavuk şiş

6* 1 yoğurt kasesi haşlanmış nohut veya kuru fasulye veya barbunya

7* 1 kase mantar

Eğer yediklerinizle doymazsanız, bir tabak daha içine birşey koymadan salatanızdan yiyebilirsiniz. Salatanızın içine tüm yeşillikleri katabilirsiniz. Salatalık, tere, roka, derotu, maydanoz gibi… Ama lütfen havuç, domates ve mısır koymayın.

Ara

1 adet orta boy elma

Add Comment