İncelten Bitkisel Yağlar ile Selülit Tedavisi ve Sıkılaştıran Yağlarla Bölgesel İncelme

İncelten Bitkisel Yağlar ile Selülit Tedavisi ve Vücudu Sıkılaştıran Yağlarla Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme Yağları

Bölgesel İncelme Yağları

Bitkisel aromatik yağların çağlar boyunca cilt bakımı ve masaj amacıyla kullanıldıklarını biliyoruz. Bitkisel yağların son dönemlerde yapılan araştırmalar neticesinde selülit gibi cilt sorunlarına iyi geldiği, aynı zamanda bölgesel incelme amacıyla masaj yöntemiyle de kullanılabileceği ortaya çıkmıştır. Peki bu incelten bitkisel yağlar hangileridir? Şimdi sizlere bölgesel zayıflama ve selülitleri geçirmek için kullanılabilecek olan inceltici bitkisel yağlar hakkında bilgiler verecek ve incelten bitki yağları hangileridir bunları sizlerle paylaşacağız.

Kadınların ortak sorunu olan kalça ve basen yağları ile yine aynı bölgelerde görülen selülitler için iyi gelecek ve incelten sıkılaştıran bitki yağları hangileridir bunlara bir göz atalım.

İşte selülite bitkisel çözüm sunan, vücudu incelten ve cildi sıkılaştıran bitkisel yağlar:

Portakal yağı Zayıflatırmı: Turunçgil türü meyvelerden elde edilen yağlar ve özellikle Portakal Yağı, Limon yağı, Greyfurt Yağı gibi bitki yağları bir arada kullanılır ve karıştırılırsa hem bölgesel incelme hem de selülit görünümünü yok etmek için oldukça etkili olabilmektedir.Cilt sıkılaştıran yağlar olarak ta bilinen portakal yağı, cildimize gerginleştirici etkisiyle gençlik ve güzellik vermektedir.

Lavanta Yağı Zayıflatırmı: Lavanta yağı bölgesel incelme yağları arasında sürüldüğü bölgedeki metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı etkisi en yüksek olan bitkisel zayıflama yağıdır.

Kakao Yağı Zayıflatırmı: Kakao bitkisinden elde edilen bu bitkisel yağ özellikle hamilelik döneminde ortaya çıkan cilt çatlakları, doğum çatlakları, gebelik çatlağı gibi sorunlara bitkisel çözüm sunmak amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle hamilelik döneminde kilo alan ve daha sonra bu kiloları aynı şekilde hızlı bir biçimde veren hanımlarda görülen çatlaklar ve göbekte oluşan sarkmalar için kakao yağının faydaları gerçekten büyük kolaylık sağlamaktadır.

Biberiye Yağı Zayıflatırmı: Biberiye yaprağı ve meyvesi içerisinde yağ yakıcı etkileri olan ve de metabolizma hızlandıran bir takım bitkisel kimyasallar taşımaktadırlar. Biberiyeden elde edilen biberiye yağının faydaları ise bu bitkisel kimyasalların biberiye yağına karışması ile oluşmaktadır. Biberiye yağının cilde faydaları sadece yağ yakması ile değil, aynı zamanda incelten etkisi ve cildi sıkılaştırarak gençleştirmesi ile de sağlanabilir.

Yasemin Çiçeği Yağı Zayıflatırmı: Olağanüstü kokusuyla meşhur olan yasemin çiçekleri aynı zamanda bitkisel incelme için son derece faydalı olan yasemin yağının da hammaddesidir. Yasemin yağının yararları arasında yağ yakması, selülite doğal ve kesin çözüm olması sayılabilir.

Buğday Yağı Zayıflatırmı: Buğday yağı pürüzsüz bir cilt sağlamakla kalmaz aynı zamanda çatlağa kesin çözüm olan bir bitkisel çatlak yağı ve kremi dir.

Fındık Yağı Zayıflatırmı: Fındık yağının faydaları hakkında ne yazık ki fındığın anavatanı olan ülkemizde pek az kişi haberdar ve bilgi sahibidir. Oysa fındık yağı sadece yemeklerde kullanılan bir bitki yağı değil, aynı zamanda cilt bakımı ve güzellik için de kullanılan bir etkiye sahiptir. Fındık yağı, cilt sıkılaştırıcı ve kilo verdiren bir bitki yağı olmakla kalmaz, aynı zamanda selülitleri gideren bir yağdır.

Kekik Yağı Zayıflatırmı: Tam anlamıyla bir termojenik etkiye sahip olan kekik yağı, yağ yakıcı etkisiyle bitkisel zayıflama uzmanlarınca tavsiye edilen bir bitki yağıdır.

Add Comment