Karaciğer Yağlanması Bitkisel Tedavisi-Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir-Karaciğer Yağlanması Belirtileri

Karaciğer Yağlanması Bitkisel Tedavisi-Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir-Karaciğer Yağlanması Belirtileri

Karaciğer yağlanması, genellikle beslenmedeki yanlışlıklar ve dengesiz beslenme neticesinde ortaya çıkan, ayrıca hareketsiz yaşam tarzı, ve yoğun alkol tüketimi alışkanlığı gibi nedenlerle de görülebilen bir karaciğer rahatsızlığıdır. Karaciğer yağlanması olan kişilerde saç dökülmesi şikayeti artar, vitiligo, egzama, sedef hastalığı, apseli sivilceler gibi şikayetler artar. Dikkat edilirse karaciğerdeki yağ metabolizmasının bozulması özellikle cilt sağlığını ciddi anlamda olumsuz etkilemekte ve cilt hastalıklarına neden olabilmektedir. Karaciğer yağlanması ileriki dönemde karaciğerde kist oluşumu ve siroz hastalığı gibi ciddi ve ölümcül karaciğer hastalıklarına yol açabilmektedir. Karaciğer yağlanması genelde beslenme ile yakından ilişkili olduğuna göre bitkisel çözüm kürleri ve doğal tedavi yolları ile de karaciğer yağlanması tedavisi mümkün olabilmektedir. Şimdi sizlere karaciğer yağlanmasına iyi gelen bitkiler nelerdir paylaşalım:

Karaciğer yağlanmasına hangi bitkiler ve bitkisel besinler iyi gelir:

 

Sarı çalı papatyası

Sarıçalı otu veya bitkisi olarak ta bilinen bu çiçek türü, karaciğerin işlevlerini daha düzgün sürdürebilmesini sağlayan bir bitkidir. Sarıçalı otu, hem suyu hem de çayı ile tüketilebilmektedir. Ayrıca hap şeklinde beslenme takviyeleri de satılmaktadır. Aşırı kullanımda zehirlenme belirtilerine sebebiyet verebilir.  Hamile bayanların bu nedenle kullanması risklidir.

Akdiken Çalısı
Akdiken bitkisi de ödem sökücü bir bitkidir. Günlük olarak 1 ml Akdiken ekstresinin tentür formunda tüketilmesi karaciğer yağlanmasına iyi gelmektedir. Hamile hanımların kullanmaları sakıncalı olabilir. Cascara Sagrada works as a digestive aid and helps support the liver. It can also be taken in tincture form, up to 1 mL per day. Cascara Sagrada should not be used by pregnant women and can cause diarrhea if used too frequently.

Maydanoz ve Limon Suyu Kürü

karaciğer yağlanması bitkisel çözüm

Maydanoz ve Limon Kürü de karaciğer yağlanmasına iyi gelmektedir. Maydanozun karaciğerdeki toksinleri atıcı etkisi vardır. Limon da karaciğerdeki fazla yağları eritir ve karaciğer yağlanmasına iyi gelir. Blender den geçirilmiş 12 saplı ve yapraklı maydanoz ile 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu karıştırılarak yarım bardak suya ilave edilir. Sabah akşam günde 2 kez içilerek  karaciğer yağlanması doğal tedavisi yapılır.

Karaciğer Yağlanmasına Kesin Çözüm-Lavanta Kürü

Lavanta çiçeği içerisinde bulunan bitkisel esansiyel yağların  en ağır karaciğer yağlanması vakalarını bile tedavi edici etkilerinin olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. lavanta kürü adını verdiğimiz bitkisel kür ile karaciğer yağlanması doğal yollardan tedavi edilebilmektedir.

Lavanta Kürü Nasıl Yapılır: 250 ml suya lavanta atılıyor ve 5 dk kadar kaynatıldıktan sonra gece uykudan evvel 30 dk önce içiliyor.

Karaciğer Yağlanmasına Karahindiba Kürü

Karaciğer yağlanması için sarı çiçekli ve yeşil yapraklı karahindiba otu gerçekten tüm dünyada bilinen bir bitkisel tedavi ve çözüm yoludur.

Karahindiba kürü yapılışı: 2 çay kaşığı taze kök ve yaprağı 1/2 bardak suya koyun, çok az bir süre kaynatin ve sonra 15 dakika demlendirin. Bu iksiri sabah akşam günde 2 kez tüketin.

Dandelion is an extremely powerful liver cleanser and can be eaten raw or taken as a tincture or supplement. Take 5 to 10 mL per day in tincture form. Dandelion’s side effects can include digestive troubles and dermatitis.

Altın Mühür ile Bitkisel Karaciğer Temizleme Kürü

Halk arasında sarı kök ya da hint zerdeçali olarak ta bilinmektedir. Karaciğeri temizleyen ve karaciğerde alkolden kaynaklanan toksin ve yağ birikmelerine bitkisel çözüm getiren bir bitkidir. Bu bitki 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı ölçüsünde demlenir ve günde 4 bardağa kadar içilir. Aralıksız 10 günden fazla içilmesi karaciğer için sakıncalıdır. Hamilelerde doğumu tetikleme riski olduğu için cenin atma riski vardır. Bu nedenle altın mühür çayı nın hamilelerce kullanılması riski ve tehlikelidir.

 

Add Comment