Isırganotu ile zayıflama-ısırgan otu çayı zayıflatırmı

Isırganotu ile zayıflama-ısırgan otu çayı zayıflatırmı

ısırgan otu çayı

Isırgan otu çayı pek bilinmese de zayıflamak için kullanılabilecek olan bir şifalı bitkidir. Isırgan otu ile zayıflama kürü nasıl yapılır konusuna geçmeden evvel ısırgan otunun faydaları hakkında kısa bir bilgilendirme yapmakta fayda var

Isırgan otu çayının faydaları şunlardır:

– Isırgan otu çayı, oldukça etkili bir ödem atıcı ve idrar söktürücü özelliği olan bir bitkidir. Bu yönüyle vücuttan fazla ödemlerin atılması için ısırganotu çayı tüketilmelidir.
– Isırgan otu çayı,bağışıklık sistemini güçlendiren ve nezle, grip, romatizma, alerjiler, cilt hastalıkları gibi değişik sağlık sorunlarına çözüm sunan bir bitkidir. Isırgan otu çayı, hastalıklara karşı direnç katar.
– Isırgan otu çayı, kepek sorunu için de kepeklenmeye iyi gelen bir bitkidir.
– Isırgan otu çayının bir diğer önemli faydası ise romatizma hastalarının muzdarip olduğu romatizmal ağrılara bitkisel çözüm teşkil etmesidir.

Isırgan otu çayı nasıl yapılır?

Isırgan otu çayının hazırlanışı aslında basit bir işlemdir. Öncelikle kurutulmuş bir demet ısırgan otunu kaynamakta olan su döküp 8*12 dakika kadar demlemeye terk edeceksiniz. 10 dakika sonra ısırgan otu çayı demini verecek ve içilmeye hazır olacaktır.

İkinci bir ısırgan otu çayı tarifi ise şu şekildedir: Çaydanlıkta kısık ateşte kaynamakta olan suyun içerisine bir yemek kaşığı ısırgan otu yaprağı koyacaksınız ve bu yaprakları koyar koymaz ateşten çekerek demleyeceğiz. Ancak bundan önce ısırgan otu çayında kullanılacak ısırgan otu saplarının 10-15 cm uzunluğunda olması gerekiyor ve bu demetler kurumaya bırakılacak. Isırgan otunun yaprakları iyice kuruması ile birlikte büyüklüğünde ısırgan otu saplarını iple bağlayınız.Isırgan otu yaprakları cam kavanozda loş ve ışıksız bir ortamda muhafaza edilmelidir.

UYARI:Isırgan otu çayı kürü, kalp ve böbrek rahatsızlıklarından dolayı oluşan ödemlerde kullanılması sağlık riskleri doğurabilir.

Add Comment