Kadınlar yuvarlak hatlarını kaybediyor

Bu Yazı İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Google Bookmarks
Google

del.icio.us
Del.icio.us

Digg
Digg

Yahoo! MyWeb
Yahoo

Windows Live
Msn Live

Furl
Furl

Yorum Yaz

İndir

Favorim Yap
Adın :
Mail Adresin :

Arkadaşının
Adı :
Mail Adresi :

Araçlar

Blogu Paylaş

Tavsiye Et

Puan:

Okunma: 114
Kadınlar yuvarlak hatlarını kaybediyor
1950lerin kadınları bugünkü kadınlara kıyasla günlük yaşamlarında daha fazla kalori yakıyorlardı. Ev işi yapmak bugüne kıyasla çok daha zor ve yorucu idi. Ve gene 1950’li yıllarda kadınlar günlük yaşamlarında daha fazla yol yürümek zorunda kalıyorlardı. Yaşam ve beslenme tarzları modernleştikçe kadın vücudunun ölçüleri değişiyor ve obezite artıyor..
Ortalama kadın vücudunun şekli yuvarlak hatlarını kaybederek giderek düzleşiyor.
İngiliz The Telegraph gazetesinde yayınlanan habere göre, beslenme ve günlük yaşam tarzlarında meydana gelen değişikliklerin sonucu olarak son 50 yılda kadın vücudunun şeklinin ince bir kadeh gibi kıvrımlı olmaktan kutu gibi bir şekle dönüşmekte olduğu bildirildi.

Habere göre son 50 yılda kadınların ortalama ağırlığı 8.5 kilogram artarken, ortalama bel ölçüsü de 62’den 75 cm’ye yükseldi. yükseldi. Bu eğilimin devam etmesi halinde 21. Yüzyıl’ın sonuna doğru ortalama kadın beli ölçüsü 80 cm’nin üzerine çıkacak.

Bel ölçüsü giderek kalınlaşırken göğüs ve kalça ölçülerinin aynı değerlerde kalacağı öngörülüyor. Prima adlı İngiliz kadın dergisi tarafından desteklenen araştırmanın sonuçlarını yorumlayan dergi editörü Marie Dahey, şunları söylüyor: “Eğer bugünkü yaşam ve beslenme tarzımızı devam ettirirsek kadın vücudunun o güzel ve seksi kıvrımları ortadan yok olup gidecek. Kadın vücudunun erkek vücuduna benzeyeceği bir senaryodan bahsediyoruz. Kelimenin gerçek anlamıyla kemerleri sıkmamız gereken bir dönem bu çünkü bel genişliğimiz büyükannelerimizin bel genişliğinden ortalama 18 cm daha fazla.”

DAHA FAZLA KALORİ HARCANIYORDU

1950lerin kadınları bugünkü kadınlara kıyasla günlük yaşamlarında daha fazla kalori yakıyorlardı. Ev işi yapmak bugüne kıyasla çok daha zor ve yorucu idi. Ve gene 1950’li yıllarda kadınlar günlük yaşamlarında daha fazla yol yürümek zorunda kalıyorlardı.

Araştırmayı yöneten obezite uzmanı Dr. Ian Campbell “1950lerin kadın vucuduyla bugünkü ortalama kadın vücudu arasındaki ölçü ve ağırlık farkı, modern yaşamın getirdiği kolaylıklardan ve değişen beslenme alışkanlıklarından kaynaklanıyor. Aradaki farkın, yakılması gereken fazladan yağ miktarı olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Add Comment