Kalça Büyütme Yolları-Kadınlarda Kalça Büyütme Genişletme Yöntemleri

Kalça Büyütme Yolları-Kadınlarda Kalça Büyütme Genişletme Yöntemleri

Kadınların büyük bir bölümünde bilhassa ülkemizde kalça büyüklüğü bir sorun olarak görülürken yabancı ülkelerde büyük kalçalı kadınların daha çekici olarak algılandığını görüyoruz. Son yıllarda beyonce, jennifer lopez, kim kardashian gibi dünyaca ünlü simaların iri kalçalı kadınlar olmaları bu konudaki algının gelişim yönünü de ortaya koyuyor. Aslında iri kalçalara sahip olmak gelip geçici bir trend değil. Tarih boyunca erkekler hep kalçaları belirgin ve büyük ölçülü olan kadınları daha çekici bulmuşlardır. Tarih öncesi çağlardan kalma yazıtlarda ve mağara resimlerinde bile kalça büyüklüğü bereket ve doğurganlık ile eşdeğer görülmüştür. Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda kalçası geniş olan kadınların doğurganlık ve bebek sahibi olma şanslarının dar kalçalılara nazaran çok daha yüksek olduğu açığa çıkmıştır. Bunun en önemli nedeni hiç şüphesiz, östrojen gibi kadınlık hormonlarının geniş ve dik kalçalı kadınlarda daha fazla salgılanıyor olmasıdır. Kalça büyütme ve dikleştirme sıkılaştırma yöntemleri denilince kalça sıkılaştıran kremler, bir takım estetik operasyonlar ve bölgesel incelme yöntemleri akla gelmektedir. Tabi bir de en doğal ve en kesin yöntem olan egzersiz hareketleri ile kalça ve popo büyütme, aynı zamanda da selülitlerden kurtararak sıkılaştırma ve germe de mümkün olmaktadır. Şimdi sizlere kalça büyütmek için yapılabilecek egzersiz hareketleri hangileridir bunları aktaralım.

Kalçalarınızın yeniden şekillendirilmeye ihtiyacı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Doğru egzersiz yöntemiyle güzel ve çekici bir kalçaya sahip olabilirsiniz. Televizyonlarda gördüğünüz “Brezilyalı kalçası” sandığınız kadar büyük bir hayal değil; siz de basit püf noktalarıyla çekici kıvrımlara kavuşabilirsiniz!

 Kalça büyütme egzersizleri resimli-kalça büyütme hareketleri video


Gluteal Kasları Geliştiren Hareketler: 
Kalçaya şekil ve hacim veren kasların başında kalçada bulunan kaslar maksimus gluteus, gluteus medius ve gluteus minimus kasları gelmektedir. Bu kaslar özellikle sporcularda oldukça gelişmiştir. Bundan dolayıdır ki sporcu bayanların kalçaları daha dik ve büyük görünür. Yürümek, koşmak ve tırmanmak bu kasların çalışmasını sağlar. Bu kasları hedef alan bir çalışma düzeni daha sıkı, kalkık ve yuvarlak bir kalça büyütmek için vazgeçilmezdir.

 

Kalçayı Genişletmek İçin Spor Hareketleri

Ayaklarınızın kalça genişliğinde açık olsun ve öne büyük bir adım adın. Vücudunuzu yavaşça alçaltın ve dizlerinizden eğilin. Aynı hareketi diğer tarafta da tekrarlayın. Ancak öndeki diziniz 90 derecelik bir açıyla durmalıdır. Arka ayağınızı ise yere değdirmeden paralel şekilde tutun.

 

Köprü Hareketi ile kalça büyütme ve selülit eritme:  Sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızın topukları birbirinden 2 karış kadar ayrı olsun. Ellerinizi yanınızda duracak şekilde yere uzatın ve yavaşça kalçanızı vücudunuzu eğmeden kaldırın. Aynı hareketi tekrarlarken kalçanızda bulunan kasları sıkıp bırakmaya çalışın. Bu sayede hem selülit sorununuz azalacak hem de daha sıkı ve kıvrımlı bir kalçaya sahip olacaksınız.

Bacak ve kalçalardaki selülitler için egzersizler: Yere yan şekilde yatın. Hangi tarafınıza yatıyorsanız o kolunuzu başınızı destekleyecek şekilde yerleştirin. Baseniniz yere değiyor ve bedeniniz dik konumda olmalı. Sonra yavaşça bacağınızı bükmeden yukarı doğru kaldırın. Aynı hareketi diğer tarafınıza da yatarak tekrarlayın.

 

Kalça sarkmasına iyi gelen egzersiz hareketi:  Sokakta yürürken bir ağacın dibine ya da köşeye tuvaletini yaparak kokusunu bırakan köpekler görüp gülümseriz. Bu duruşun sıkı kalçalar için vazgeçilmez olduğunu ise kimse hayal etmemiştir. Dört ayak üzerinde yerde durun ve bacağınızı yana doğru aynı o şirin köpekler gibi kaldırın. Her bir bacak için bunu 10 kez tekrarlayın.

Yürüyüş Yapmak ve Tırmanmak Kalça Dikleştirir mi?  Doğal bir ortamda temiz havayı içinize çekerek ve çiçekleri, böcekleri izleyerek yürümekten daha keyifli bir egzersiz yoktur. Eğimi %5-7 arasında değişen bir tepeyi çıkarken farkında olmadan kalçalarınızın sıkılaştığınız göreceksiniz.

Kalça büyütme diyeti: Diyet yapmayı beceremiyorsanız, vücudunuz istediğiniz ölçülere sahip olmayacaktır. Günlük gerekli kalori ihtiyacınızdan fazlasını bir şekilde yakmalısınız. Ancak bu o kadar da kolay olmayacağı ve işten yorgun geldiğinizde hafta sonundaki performansı gösteremeyeceğiniz için yediklerinize de mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

 

Bisiklete Binin!
Bisiklete binmek vücudun birçok bölgesini çalıştırır. Oturmak yerine ayakta kullandığınızda ise kalçalarınız istediğiniz sıkılığa ulaşacaktır. Bisiklet kullanamayacağınız bir çevrede yaşıyorsanız spor salonlarının olmazsa olması kondisyon bisikletleri emrinizde. Zorluğunu kendinize göre ayarlayın ve fazla yormak yerine daha basit seviyelerde daha uzun süre bisiklete binin.

 

 

9 Yorum

  1. Deniz 04 Ocak 2017
  2. zenna 22 Nisan 2015
  3. fiko 17 Şubat 2014
  4. duygu 21 Eylül 2013
  5. GİZEM 26 Temmuz 2013
  6. sevcan 10 Nisan 2013
  7. papatya 06 Nisan 2013
  8. papatya 06 Nisan 2013
  9. tolga 11 Mart 2013

Yazı hakkında yorum bırakın