Kalça Büyütme Yolları-Kadınlarda Kalça Büyütme Genişletme Yöntemleri

Kalça Büyütme Yolları-Kadınlarda Kalça Büyütme Genişletme Yöntemleri

Kadınların büyük bir bölümünde bilhassa ülkemizde kalça büyüklüğü bir sorun olarak görülürken yabancı ülkelerde büyük kalçalı kadınların daha çekici olarak algılandığını görüyoruz. Son yıllarda beyonce, jennifer lopez, kim kardashian gibi dünyaca ünlü simaların iri kalçalı kadınlar olmaları bu konudaki algının gelişim yönünü de ortaya koyuyor. Aslında iri kalçalara sahip olmak gelip geçici bir trend değil. Tarih boyunca erkekler hep kalçaları belirgin ve büyük ölçülü olan kadınları daha çekici bulmuşlardır. Tarih öncesi çağlardan kalma yazıtlarda ve mağara resimlerinde bile kalça büyüklüğü bereket ve doğurganlık ile eşdeğer görülmüştür. Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda kalçası geniş olan kadınların doğurganlık ve bebek sahibi olma şanslarının dar kalçalılara nazaran çok daha yüksek olduğu açığa çıkmıştır. Bunun en önemli nedeni hiç şüphesiz, östrojen gibi kadınlık hormonlarının geniş ve dik kalçalı kadınlarda daha fazla salgılanıyor olmasıdır. Kalça büyütme ve dikleştirme sıkılaştırma yöntemleri denilince kalça sıkılaştıran kremler, bir takım estetik operasyonlar ve bölgesel incelme yöntemleri akla gelmektedir. Tabi bir de en doğal ve en kesin yöntem olan egzersiz hareketleri ile kalça ve popo büyütme, aynı zamanda da selülitlerden kurtararak sıkılaştırma ve germe de mümkün olmaktadır. Şimdi sizlere kalça büyütmek için yapılabilecek egzersiz hareketleri hangileridir bunları aktaralım.

Kalçalarınızın yeniden şekillendirilmeye ihtiyacı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Doğru egzersiz yöntemiyle güzel ve çekici bir kalçaya sahip olabilirsiniz. Televizyonlarda gördüğünüz “Brezilyalı kalçası” sandığınız kadar büyük bir hayal değil; siz de basit püf noktalarıyla çekici kıvrımlara kavuşabilirsiniz!

 Kalça büyütme egzersizleri resimli-kalça büyütme hareketleri video


Gluteal Kasları Geliştiren Hareketler: 
Kalçaya şekil ve hacim veren kasların başında kalçada bulunan kaslar maksimus gluteus, gluteus medius ve gluteus minimus kasları gelmektedir. Bu kaslar özellikle sporcularda oldukça gelişmiştir. Bundan dolayıdır ki sporcu bayanların kalçaları daha dik ve büyük görünür. Yürümek, koşmak ve tırmanmak bu kasların çalışmasını sağlar. Bu kasları hedef alan bir çalışma düzeni daha sıkı, kalkık ve yuvarlak bir kalça büyütmek için vazgeçilmezdir.