Kalori harcamanın sırları – kalori yakmanın yolları – kalori yakan yiyecekler besinler içecekler

Kalori harcamanın sırları – kalori yakmanın yolları – kalori yakan yiyecekler, kalori yakan besinler, kalori yakan içecekler

Kalori harcamak için metabolizmanın yavaşlamaya başladığı son bahar ve yaz aylarında ekstra tedbirler almanız gerekebilir. ‘Az yiyorum ama kilo veremiyorum’ diyorsanız iste size kalori yakmanın püf noktaları.

Organizma, alınan veya verilen kilolara kolayca uyum sağlayıp onu korumaya programlıdır. Böylece siz diyet yapmaya başladığınızda organizmanız eski kilonuzu korumak için kıyasıya bir mücadeleye girer. Birdenbire çok düşük kalorili bir beslenme alışkanlığı edinirseniz, organizma inatla karsı çıkarak bazal metabolizmayı uyarır. Yavaş çalışmaya başlayan metabolizma kilo verme sürecini yavaşlatır. Bu nedenle sağlıklı kilo vermek istiyorsanız, günlük kalori miktarını birdenbire değil, yavaş yavaş azaltın.

KASLARINIZI ÇALIŞTIRIN

İstatistiklere göre kaslı kişilerin metabolizması daha hızlı çalışıyor. Bu nedenle kaslarınızı güçlendirecek sporlar yapın. Çünkü fiziki aktivitenin iki avantajı var: Biri kalorileri yakması, diğeri kas kütlesini genişleterek yağ kütlesinin azalmasını sağlaması.

Add Comment