Karın Eritme ve Bel İnceltme Formülü-Bel Kalınlaşması Nasıl İnceltilir

Karın Eritme ve Bel İnceltme Formülü-Bel Kalınlaşması Nasıl İnceltilir

Bel ve karın yağları, zamanında tedbir alınmadığı takdirde gittikçe artan ve hem görünümü kötüleştiren hem de hareket kabiliyetimizi önemli ölçüde azaltan bölgesel kilolardır. Bel ve karın çevresindeki yağları eritmek için ne yapmalıyım diyen okurlarımız için Sağlıklı Yaşam Koçu Haluk Saçaklı’nın tavsiyelerini derledik ve sizlerin bilgisine sunduk. Bel ve karın yağlanması sorununuz varsa bunu gözardı etmeyin. Bölgesel yağlanmaya karşı savaş açın. Kısa sürede kazanacaksınız. Şimdi Haluk Saçaklı bel inceltme formülüne bir göz atmaya ne dersiniz?

bel ve karın inceltme

Bel ve karın yağları sadece estetik açıdan değil sağlık bakımından da ciddi riskleri barındıran bir kilo alma tarzıdır. Bu bakımdan basen, bacak, omuz ve kol gibi bölgelerde görülen bölgesel yağlanma sorunları hiç bir zaman karın bel ve kalça bölgesindeki yağlanmalar kadar önem arz etmez. Özellikle yan karın ve bel yağları ciddi koroner hastalıkların da öncü göstergelerinden bir tanesidir. Karın yağlanması aynı zamanda yaşamsal faaliyetlerin de aksamasına neden olan iç organ yağlanmasının bir belirtisidir.  Yağ kitleleri diğer taraftan cilt çatlaklarına da neden olabilmektedir.  Karın ve bel kalınlaşması sorunu ile karşı karşıya kalıp kalmadığımızı anlamanın en kolay yolu bel çevresini bir mezura yardımıyla ölçmekten geçmektedir.

Erkeklerde Karın, Göbek ve Bel Çevresi Ölçüleri Ne Kadar Olmalıdır (cm cinsinden en geniş olan bölge ölçülecek):

70 -93 cm: Normal ölçülerde
94 -101 cm: Bel kalınlaşması riski var
102 cm ve üzeri: Bel kalınlaşması riski oldukça yüksek

Erkeklerde Bel ve Göbek Çevresi Ölçüleri Ne Kadar Olmalıdır (cm cinsinden en dar olan bölge ölçülecek):

60 – 79 cm: Normal öçülerde
80 – 87 cm: Bel kalınlaşması riski var
88 cm ve üzeri: Bel kalınlaşması riski oldukça yüksek

Bel ve Karın  Yağları Nasıl Eritilir

1- Bel inceltmenin en kesin yolu yürüyüş yapmaktır. İki günde 1 kez ortalama 45 dakika ile 1 saat arası yapacağınız yürüyüş egzersizleri 1 ay gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde hem 3-4 kilo verdirecek hem de yan karın yağları ile bel yağlanmasını eritecektir.  Haftada 3 ya da 5 kez, 30 – 60 dakikalık tempolu yürüyüş ile karın bölgesinde birikmiş olan yağları yakmayı başarabilirsiniz.

2- Yürümenin haricinde 2 günde 1 olmak üzere her seferinde ortalama 10-15 dk arası bölgesel zayıflama hareketleri yapmanın da bir hayli faydası olacaktır. Bölgesel incelme egzersizleri haricinde mekik çekmek te yan karın yağlarını eritmede yararlı olacaktır.

3- Egzersizden hoşlanmayanlar için de bir önerimiz olacak. Her sabah kalktığınızda pencereleri aralayın ve temiz havayı içinize 33 kere çekerek her nefes çekişte bu havayı 3 saniye kadar ciğerlerinizde tutun. Nefes verirken burnunuzdan verin alırken de ağzınızdan alın. Bu nefes alıştırmasını işyerinde ofis ortamında da yapabilirsiniz.

4 – Bölgesel kiloların en önemli nedenlerinden bir tanesi de alkol tüketmek ve yoğun kalori barındıran tatlı ve yağlı besinler yemektir. Bu nedenle bilhassa gece uykusundan 3-4 saat öncesinden başlamak üzere uykuya kadar olan süreçte ufak bir porsiyon portakal, elma, havuç, salatalık gibi meyveler ve sebzeler haricinde bir şey tüketmemeye gayret gösterin.

 

Add Comment