kavitasyon zayıflama ultrasonik kavitasyon ile bölgesel zayıflama ve incelme selülit eritme

Kavitasyon zayıflama ultrasonik kavitasyon ile bölgesel zayıflama ve incelme selülit eritme

Ultrason ile yağ yakma ve kilo verme yöntemi olarak bilinen kavitasyon tekniği, bölgesel zayıflama yöntemleri arasında oldukça basit ve kullanışlı oluşu ile öne çıkmaktadır. Kavitasyon ile zayıflama sadece bölgesel yağlardan kurtulmak için değil, vücut şekillendirme, selülit tedavisi ve bölgesel incelme amacıyla da kullanılmaktadır. Yağ hücrelerinin ultrason dalgaları dediğimiz yüksek frekanslı ses dalgalarına olan duyarlılığından yola çıkılarak geliştirilen kavitasyon bölgesel yağ yakma tekniğinin çalışma prensibi şu şekildedir: Ultrasonic cavitation,

kavitasyon zayıflama

kavitasyon zayıflama

Ultrasonik kavitasyon bölgesel zayıflama yöntemi nasıl çalışır:
Ultrasonik kavitasyo Sistemi en gelişmiş ve teknolojinin nimetlerini en iyi derecede kullanan bir bölgesel zayıflama yoludur. Dünya çapında bir çok zayıflama merkezi ile güzellik merkezleri, bu yöntemi kendi bünyelerinde kullanmaktadır. Kavitasyon cihazı adı verilen bu sistemin temel çalışma prensibi, 3 MHz ile 1 MHz arasındaki ses dalgalarını vücutta selülitleri tedavi etmek veya bölgesel yağları eritilmek istenen dokulara odaklanması ilkesine dayanmaktadır. Yüzdeki kırışıklıkları tedavi etmek için ise 1.4 MHz dalga boyu ses dalgaları kullanılmaktadır. Son zamanlarda geliştirilen kavitasyon cihazları ise 47 MHz ye kadar ses dalgalarını hiç bir zararı ve yan etkisi olmaksızın acil zayıflamak istiyorum diyen müşterilerin hizmetine sunulmuştur.

Kavitasyon Zayıflatırmı
Ultrasonik kavitasyon bölgesel zayıflama yöntemi cilt sıkılaştırma ve cilt germe için de kullanılmaktadır. Cilt gerginleştirmek için 3 MHz lik kavitasyon dalgaları tercih edilmektedir. Özellikle cildin kolajen dokusuna ve derinlerdeki bağ dokuya nüfuz edebilen ultrason dalgaları, cildin altında sarkmalara ve selülitlere neden olan inatçı yağ dokularını kolaylıkla parçalayarak lenf ve kan yoluyla vücut dışına atılmasını sağlamaktadır. Kalça, basen, bacak, bel, göbek ve kol bölgelerinde bulunan yağlar ile selülitler zararları olmayan bu yöntemle kısa sürede genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturulabilmektedir.

Alttaki videoda da izleyebileceğiniz gibi 20 ile 70 KHz arasındaki ultrasonik ses dalgaları yüksek bir enerji düzeyine ulaştıkları ve belirli bir dokuya odaklandığında çok küçük mikroskobik baloncuklar ve hava köpükleri ortaya çıkartarak yağ hücrelerini adeta buharlaştırdıklarından dolayı, selülit gibi cerrahi operasyonla ancak yok edilebilen bölgesel kilolara karşı oldukça etkili olmaktadır. Özellikle adipoz denilen yağ hücrelerinin içerisinde bulunan hücre içi sıvıları ultrasonik kavitasyon ile buharlaştırılmakta ve yağ hücreleri yok edilmektedir. Lenf yoluyla karaciğere getirilen bu hücre atıkları daha sonra boşaltım yolu kanalıyla vücuttan atılmaktadır.

Akustik kavitasyon: Akustik kavitasyon yöntemi ise ultrasonik kavitasyon yönteminin değişik bir uygulana yöntemidir. Ultrason dalgalarını yükseltip alçaltarak cilt altındaki yağ dokuları üzerinde basınç değişimi oluşturulması ve hücrenin bu ani basınç değişimlerine dayanamayarak parçalanması ilkesi üzerine kurulan bu sistemde de yağ hücreleri içerisinde oluşan mikroskobik hava kabarcıkları hücrenin parçalanmasına neden olmaktadır.

Kavitasyonun faydaları ve kullanıldığı yerler
● Selülit tedavisi
● Enzimatik lipozis ve cilt lekeleri giderme, cilt rengi tonlaması
● Cilt altı bağ dokusu sıkılaştırma
● Fibrotik bağ dokusu transformasyonu
● Metabolizma ve kan dolaşımını hızlandırma yöntemiyle zayıflama kilo verme
● Ciltteki yaralar ve yüz kırışıklıkları tedavisinde kullanılmaktadır.

Ultrasonic Cavitation System for Fat Removal, Cellulite Reduction and Body Slilmming – More amazing video clips are a click away

Add Comment