Kil Maskesi Nasıl Yapılır-Kil Maskesinin Faydaları-Sivilceler İçin Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır

Kil Maskesi Nasıl Yapılır-Kil Maskesinin Faydaları-Sivilceler İçin Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır

Sivilcelere etkili ve faydalı olacak yüz maskeleri arasında özellikle yosunlu doğal kil maskeleri çok işe yaramaktadır. İçerisinde bol miktarda yosun bulunan yeşil kil, özellikle ciltteki gözenekleri açması tüm cilt türlerine uygun olması bakımından herkesin genel amaçla kullanabilecekleri bir doğal formül olarak bilinmektedir. Şimdi bu bitkisel kil maskesi çözüm yöntemini sizlerle paylaşalım:  Kil maskeleri daha çok ciltteki gözenekleri açarak cilde nefes aldırmak ve cildi gerginleştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Yeşil kili eczanelerden ve bitkisel ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz. Yeşil kilin toz hali temin edilecek tabi ki.. Daha sonra bu kile eşit miktarda katılmak üzere, şayet yağlı bir cilde sahipseniz bir miktar su, kuru ciltler için ise jojoba ya da aloe vera yağı, normal ciltler için ise süt katacağız.

kil maskesi tarifi

 

Kil Maskesi içerisindeki malzemeler:

Bu karışımın içerisine bir tatlı kaşığı süzme bal ilave edeceğiz. Dİleyenler bu aşamada aromaterapide kullanılan bitkisel yağlardan da az miktarda katabilirler.

Kil Maskesinin Hazırlanışı:

Cilt türünüze göre verdiğimiz seçeneklerden (süt, jojoba-aloe vera yağı veya su) birisini seçtikten sonra tercihen % 33 kil % 66 sıvı,  ama en azından % 50 oranında kil karışımı olacak şekilde karıştırıyoruz. Bal da eklendikten sonra kil tam kıvama gelmediyse bir miktar daha cilt tiğine uygun sıvıdan katabiliriz. Birkaç damla uçucu bitkisel yağ ilave ettikten sonra Kil iyice kıvamı aldıktan sonra yüzümüze sürüyor ve 15 dakika bekletiyoruz.  Daha sonra yüzümüzü ılık su ile durulayıp yüzünüzü havlu ile durulayın. Havluyu 10 dakika kadar önceden mikrodalgaya koyup üzerine birkaç damla biberiye yağı damlatarak buharını havluya yedirirseniz cildi gençleştirici mucize bir etki yapıyor.

Bu cilt maskesi, cilt lekeleri, sivilceler, akne izleri, sivilce şişkinlikleri, cilt çatlakları, yüzdeki kırışıklıklar, göz altı torbacıkları ve göz çevresindeki morluklar gibi bir çok cilt sorunu için etkili bir doğal çözüm sunmaktadır. Özellikle göz çevresindeki kırışıklar ve morarmaları geçirmek için resimde gördüğünüz gibi bir dilim salatalığı gözünüze yerleştirerek yüzünüzde kil maskesi de olacak şekilde sırt üstü 15 dakika uzanınız. Bu kürü 15 gün boyunca her gün akşam uyumadan evvel tekrarlayın ve tecrübelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşınız.

Add Comment