Kilo alma ve kilo aldırıcı formül

Çevremizde bir çok insanın kilo vermek için çeşitli yollar denediğini biliriz. Azınlıkta olmasına rağmen kilo almaya çalışanlarda var elbette. Kilo vermek ne kadar zorsa, kilo almak da aynı oranda zordur.

KİLO ALMA VE KİLO ALDIRICI FORMÜL

Kilo vermekle kilo almak arasında benzerlikler olduğunu bilmelisiniz. Daha fazla kalorili beslenmeniz daha sağlıklı kilo almanız demektir. Kalorili beslenmenin abur cubuk yemek olmadığını bilmek de en önemli hususlardan biridir. Ayrıca kilo almak yağlanmak demek değil tabi ki. Yediğiniz yiyecekler yağsız bir kütle oluşturan yiyecekler olmalı. İşbirliği yaptığınız ürünler sütlü gıdalar, meyve sebzeler, tahıllar ve yağsız etler olmalı.

Alacağınız 1 kg, ekstradan 3500 kalori almanızı gerektirir. Bu saydığımız besinler kilo vermek isteyenlerin de kullandıkları besinlerdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu porsiyon büyüklüğü ile alakalıdır.
Kilo vermek isteyenlerin aksine siz yemeklerde unlu mamullere tüketebilirsiniz. Günde 3 temel öğün dışında 2 öğün daha beslenme takviminize ekleyebilirsiniz mesela. Daha fazla patates, fındık ve peynir  yiyebilirsiniz. Yemeklerinize 1 kaşık daha zeytinyağı ilave edebilirsiniz.

Kilo almak için sadece beslenmeye değil egzersiz yapmaya da dikkat etmelisiniz. Aldığınız kalorilerin yağa değil de kasa dönüşmesini istiyorsanız, mutlaka ağırlık çalışmalısınız. Haftada 3 kez bunu yapmanız bile yeterli olacaktır. Taşıyabildiğiniz kadar ağırlık kaldırmaya özen gösterin. Bu ağırlıkların 6 veya 8 kez kaldırabileceğiniz kiloda olması önemlidir. Yaptığınız antrenmana 1-2 gün ara vermelisiniz. Kaslarınızı çalıştırmak dokularınızda küçük fakat önemsiz hasarlara sebep olacaktır. Bu vereceğiniz ara kaslarınızın onarılmasına yardım edecektir.

Kilo Alma Aşamasında Unutmamanız Gereken Hususlar

  • İştah artırıcı maddeleri önemseyin (nane, kimyon gibi baharatlar)
  • Yemek yerken su içmeyin
  • Egzersiz sonrası karbonhidratlı yiyecekler tüketin (tatlı, çikolata gibi)
  • Bol proteinli yiyecekler yiyin
  • Günde 3 öğün yerine, 5 küçük öğün yemek yiyin.
  • Düzenli spor yapmayı ihmal etmeyin.

Kilo Aldırıcı Örnek Bir Formül

Bu forrmül ile sizde kilo Alabilirsiniz, işte size kilo aldırıcı

150 gr ceviz içi, 200 gr hurma, 200 gr kayısı, 200 gr incir, 20 gr keten tohumu, 1 portakalın rendelenmiş kabuğu, 50 gr tuzsuz tereyağı, 2 adet kakule, 2 gr anason tozu, 50 gr tuzsuz fıstık içi, 1 kg bal.

Hurmaları akşamdan ıslatın ve çekirdeklerini çıkarın. İncir, hurma ve kayısısı blenderden geçirin. Daha sonra bütün malzemeyi ilave ederek karıştırın. Sabah akşam 1 tatlı kaşığı hazırladığınız karışımdan yemeniz yeterli olacaktır. Düzenli kullandığınız taktirde kilo almaya başladığınızı göreceksiniz.

Kilo alma konusuyla ilgili diğer yazılar için Kilo alma kategorisini inceleyebilirsiniz.

 

Add Comment