Kilo alma ve yaşlanma süreci

Kuzey Amerika Menopoz Toplumuna göre, çoğu kadın menopoza girdiğinde armut bir şekilden ( daha büyük uyruklar ve daha küçük bel) elma bir şekline ( daha büyük karın bölgesi) dönüşürler. Bu östrojen seviyeleriyle azalır ama alınan hormonlarlar, ekstra kilo vermeye yardımcı olmazlar.

Tipik bir menopozda 6 ila 7,5 kilo alınır, gece terleme ve ateş basma şikâyetleri olur. Ayrıca, metabolik oranımız, orta yaşlara girdiğimizde her onda yüzde beş ile azalır. Bunun anlamı, sürekli aldığımız miktarda kalori almaya devam edersek zamanla kilo alırız. Yaşamın adil olduğunuda kim söyledi?

Estrojen, metabolizma her hangi bir şeyi suçlayabilir miyiz? Hemen hemen kadınların %10 hipotiroidzmi geliştirirler. Hipo düşük veya daha az anlamına gelir.— ve hipotiroidzmi, tiroidiniz metabolizmanızın canlı kalmasını sağlayan az oranda hormonlar sağlar. Tiroid medikasyonnun yardımcı olması ve alınması gerektiği kesinlikle tavsiye edilmesine rağmen hipotiroidzmi, azalan metabolik oranın arkasındaki diğer nedendir.

Add Comment