Kilo verdiren bitkiler

Zayıflatan bitkiler de olarak bilinen kilo verdiren bitkiler, çoğunluğunun faydalarını bilmeden günlük hayatımızda kullandığımız bitkilerdir. Bu bitkilerin bir çoğu doğru kullanıldığında kilo vermeyede yardımcı olurlar. Herkesin metabolizması farklı çalıştığı için diyet yaparken bu bitkileri kullanmak istiyorsanız bir diyetisyenle görüşmenizi öneriyoruz.

Kilo Verdiren Bitkilerden Bazıları
Keten Tohumu :sindirim ve dolaşım sistemini güçlendiren keten tohumu aynı zamanda tokluk hissi de verir. Yoğurt ve ya salataların üzerine dökerek tüketebilirsiniz.
Yeşil Çay :Diyet listelerinin vazgeçilmez içeceği yeşil çay, yağ yakma hızını artırır. Zindelik verir.
Arnavut Biberi: Dolaşım ve sindirim sistemini düzenler. Yağ yakma özelliği vardır.
Rezene: Demlenerek içilen rezene çayının sakinleştirici etkisi vardır.
Karahindiba Kökü: Vücudu toksinlerden arındıran ve yağ yakmayı sağlayan karaciğerin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.
Guar Sakızı: Açlık hissini bastıran bu bitki ile daha az ama daha sık yemek yiyebilirsiniz.
Maydanoz: İdrar yollarının sağlıklı çalışması için faydalıdır. Mideyi ferahlatır ve kilo vermenize yardımcı olur. Taze ya da demleyerek içebilirsiniz.
Sinameki: Dolaşım ve boşaltım sistemini tamamen doğal destekleyen bitkidir.
Tarçın: Yağ yakmaya yardımcı ve enerji veren bitkidir.
Tere Tohumu: Metabolizmayı canlandırıcıdır. Troidi tembel olan kişilerde daha verimli çalışmasına yardım eder.
Zencefil: Yenilen besinlerin daha iyi sindirilmesi için yardım eder. Bünyeyi güçlendirir. Kilo verilirken enfeksiyonlara yakalanma riskinin azaltılmasına yardımcı olur.
Funda Yaprağı: Zayıflama ve yağların vücut tarafından daha iyi yakılmasına yardımcıdır. Açlığın bastırılması için yardımcı olur.
Pırasa: Zeytinyağlı pırasa kabızlığa çözümdür.
Sarısabır: Kabızlığı giderir. Mide hastalıklarında faydalıdır. Vücudu kuvvetlendirir. Yanıkların sebep olduğu sancıları keser. Sirke ile karıştırılıp, saç diplerine sürülürse, dökülmelerini önler.
Suyosunu: Fistüllü yaraları genişletmek için cerrahide kullanılır. Dıştan tatbik edildiğinde zayıflatıcı özelliği de vardır.
Patlıcan: Kansızlığı giderir. Karaciğer ve Pankreasın muntazam çalışmasını sağlar. İdrar söktürür. Kilo vermeye yardımcı olur. Böbrek yanması ve ağrısını keser. Sinirleri yatıştırır. Kalp çarpıntısını giderir.
Karadut: Kalbi korur, bağışıklık sistemini güçlendirir. Yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır. Kanserder korunmak için faydalıdır.
İncir: Körpe incir yapraklarının sütü siğile karşı etkilidir. Kanserli hücrelerin büyümesini önler. Özellikle çocuklarda etkili bir müshildir.

Add Comment