kilo verince bacaklar incelir mi-bacak inceltme yöntemleri ve bacak inceltici hareketler

kilo verince bacaklar incelir mi-bacak inceltme yöntemleri ve bacak inceltici hareketler

Hanımların bacak bölgesinden zayıflamak istemeleri nedeniyle vücudun geneline kilo verdiren diyetler pek işe yaramamaktadır. Bölgesel zayıflama manasında bacak incelmesi için diyet listeleri ile formüllerinin pek işe yaramamasının en önemli nedeni, diyetlerin kitlesel zayıflama sağlamasıdır. Oysa bizlere lazım olan bölgesel zayıflama çaresidir. Peki bu durumda ne yapılmalı, Ne tür bir kilo verme yolu tercih edersek bacak incelir. Daha doğrusu bacakları en hızlı incelten yöntemler nelerdir. Şimdi bu sorulara cevap verelim.

Kilo verildiğinde genellikle vücuda tümden kilo verdiren diyetler ile sonuca gidilmeye çalışılıyorsa bu durumda bacak incelmesi ancak vücudun zayıfladığı oranda oluşabilmektedir. Ancak bacakların kalın olması nedeniyle bu bölgeye özel bir ihtimam göstererek bölgesel bir zayıflama süreci geçirmek istiyorsanız bu durumda sizler için önereceğim bacak inceltici egzersizler ve bacak zayıflatma hareketleri ni tavsiye edeceğim.

Lunge Hareketi

lunge hareketi

lunge hareketi

Dinelme pozisyonunda iki bacağımızı omuz hizasına alarak pozisyon alıyoruz. Daha sonra sağ ayağımızı bir adım ileriye atıyoruz ve arkada kalan sol dizimizi yere değdirecek şekilde duruyoruz. Elimizdeki ağırlıklarla çömelme pozisyonu alıyoruz. Ellerimizdeki ağırlıkları karın bölgesine doğru çekerken sol ayak parmak uçlarına ağırlık binecek şekilde vücudu ileri doğru iterek dinelme pozisyonuna geçiyoruz. Ayağa kalktıktan sonra yine vücut ağırlığını baldırlar ve bacaklara yayarak ilk çömelme pozisyonuna geri geçiyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken şey, resimdeki gibi pozisyon alınarak 90 derece açı ile harekete başlanmasıdır.

Bacaklar açık çömelme (pile squat) hareketi

pile squat hareketi

pile squat hareketi

Ayakta durarak pozisyon alarak ayakları omuz hizasına göre daha açık tutuyoruz. Ellerimiz kalça çıkıntısının üzerinde olmalı ve her iki ayak ta hafif dışa açık yönde olmalıdır. Bu şekilde durarak resimdeki gibi hafifçe ve ağır ağır yere doğru bacaklarımıza tam vücut ağırlığını vererek 30 saniyede çömelme pozisyonu alacak şekilde hareketi yapıyoruz. Özellikle baldır bölgesini incelten bir hareket olan bacaklar açık çömelme egzersizi, 30 tekrarlı ve her gün yapılmasına yarar olan bir bacak inceltme egzersizi dir.

Parmak Ucunda Durma Hareketi

parmak ucu hareketi

parmak ucu hareketi

Ayaklar omuz hizasında açık ekilde harekete başlangıç pozisyonu alıyoruz. Bir sandalye ile destek sağlanarak ta parmak ucunda durma hareketi yapılabilir. Hareket oldukça basit.. 20 saniye kadar parmak ucunda bekleyeceğiz ve kendi sınırlarımızı zorlamaya çalışacağız. Günlük 40 tekrar bu bacak incelten egzersiz için yeterlidir. Parmak ucu durma hareketi aynı zamanda alt bacak inceltme için de çok faydalıdır.

Squat Hareketi

squat egzersizi

Squat hareketi tam manasıyla çömelme hareketidir. Haltercilerin ağırlığı kaldırmadan önceki pozisyonunu hayal edin. Bu pozisyonu alarak 5 -10 kiloluk bir ağırlık ile hafifçe kalkmaya çalışın. Hareketi ne kadar ağır yaparsanız o kadar iyi yağ yaktırır.

Add Comment