Kilo verme için Kesin Çözümler-Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Kilo verme için Kesin Çözümler-Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Kilo vermek için bir çok mucizevi formül ortalıkta dolaşıyor. İnsanların kilo verme motivasyonu arttıkça kilo vermek için en kesin çözüm olduğunu iddia eden ve kolay yoldan zayıflama kilo verme garantisi veren bir çok formül de günlük hayatımıza girdi. Ancak zayıflamak için en kesin çözüm kesinlikle bunlar değildir ve olamaz. Kilo vermek istiyorum diyen arkadaşlara bu konudaki en önemli tavsiyem olayı kendi beyinlerinde bitirmeleri olacaktır.  Yani diğer ifade ile iradenizi kullanarak zayıflamak…

Tabi bunun yanında aşağıda sizlerle paylaşacağımız basit ama etkili zayıflama önerileri ile kilo sorununuza kesin ve basit yoldan çözüm bulacaksınız.

Yürüyerek zayıflamak-Yürüyüş yapmak zayıflatırmı

yürüyüş yapmak zayıflamak kilo vermek

Yürümek en ucuz ve en etkili zayıflama yöntemleri arasındadır. Hatta bu iş çok ta masrafsız. Yürüyerek zayıflamanın keyfine varanlar genellikle diyet fln uğraşmazlar ve bu kesin zayıflatan aktiviteyi fırsat buldukça yaparlar. Yürümek aslında bir aktiviteden ziyade bir yaşam tarzı seçimidir. Arabaların icat olması ile görünürde daha az ihtiyaç duyduğumuz ayaklarımıza zayıflamak için ne denli gereksinim duyacağımız da aşikardır. Günde 1 saat yürüyüş yaparak bu işi halledebilirsiniz. 1 saatin tümünü tek seferde yürümeniz de gerekmiyor. 30 dakika sabah, 30 dakika da akşam yürüseniz yeter de artar.

Yürümenin yanında elbette yediklerimize dikkat etmek gerekecek. Bir insan günlük olarak ihtiyaç duymadığı halde ortalama 300 kalorilik abur cubur tüketir. Bu miktar çoğumuzda 45*-500 kalorilere varıyor. Yediklerimize gerçekten dikkat edersek bu kadar kaloriyi almamış oluruz ve yürüme eylemi ile birlikte günlük ortalama 1000 kalori yakmış veya daha az almış olacağız.

Fazla yürümenin de bizlere hiç bir zararı dokunmaz. Ne kadar fazla yürünürse bazal metabolizma hızı o denli artar ve uykuda bile normal zamanlar kadar kalori yakarız. Bu sayede yediklerimiz de hızla vücut tarafından yakılır ve fazla kilolar ağır ağır gider.

Fast food türü yiyecekler bizlerin ve elbette zayıflama diyetlerinin baş düşmanıdır. Bu tür beslenme alışkanlığından uzak durarak ve sağlıklı yiyecekler ile beslenerek kendimize ve bedenimize büyük bir iyilik etmiş oluruz. 2 haftada 5 kilo verme hedefimize bizleri yaklaştıracak olan bir diğer önemli husus ta fast food yiyeceklerle arayı bozmaktır.

Hamburger, Pizza ve hatta Lahmacun döner gibi yiyeceklerde bolca bulunan hayvansal yağlar, sindirim sistemimizden doğrudan geçerek karaciğere oradan da yağ hücrelerine ulaşırlar. Bu da yağ birikmesi olarak bizlere geri döner ve tabi ki zayıflama çabalarını sil baştan yapar. İşlenmiş gıdalar da fast food yiyecekler gibi bizleri ağır ağır obeziteye götüren yiyeceklerdir. Her zaman işlenmiş ve hidrojenize edilmiş yağlar kullanılan besinler yerine kesinlikle doğal gıdalar ile beslenmeyi tercih edin.

2 haftada 10 kilo hızlı zayıflamak için bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durmaktır. Kola, enerji içecekleri, konsantre meyve suları hep kilo aldıran içecekler olarak bilinirler. Bir kutu kolada 300 kalori var. Bunun ne demek olduğunu az çok takdir edersiniz. Bu arada diyet kola yalanına da inanmayın. Kolada sıfır kalori olsa bile vücudun sodyum dengesini bozduğu için ödem tutucu etki yapar. Bunun yerine bitki çayları ve su içmeyi öğrenmeliyiz. Özellikle doğanın armağanı bitkisel çayların her çeşidini denemek gerekir. Bu sayede vücudumuz hem faydalı vitaminler ve mineraller ile tanışacak hem de yağ yakıcı çaylar sayesinde kilolar bir bir gidecektir.
Sırf içtiklermizde dikkat etmek ve günde ortalama 2-3 litre su tüketmek bile bizleri 2 haftada ortalama 1-2 kilo zayıflatır. Su gerçekten bizlerin 2 haftada 5 kilo vermek için kullanacağı en önemli sıvı olmalıdır. Sıfır kalorili ve metabolizmayı bu denli hızlandırabilen başka bir içecek var mı? Cevap basit. Elbette yok.

Bu arada bolca meyve ve sebze tüketmenizi de önereceğim. Protein ihtiyacınızı ise kırmızı et yerine balık eti ve hindi etinden temin edin. Sürekli yediklerinizi sınayın ve iradenizi kaybetmeyin. Sonra kaç kilo verdiğinizi de buraya,   yorum olarak bildirin. Sonuç sizleri şaşırtabilir ama bizleri asla şaşırtmayacak. Çünkü bizler bu yöntemlerin ne denli bir hızlı zayıflama sağlayacağını iyi biliyoruz.

Add Comment