kondisyon bisikletinin faydaları yararları, zayıflama bisikleti kullanım bilgileri

kondisyon bisikletinin faydaları yararları, zayıflama bisikleti kullanım bilgileri

Kondisyon bisikleti ya da diğer bilinen adıyla zayıflama bisikleti, fitness ve zayıflama merkezlerinde profesyonel hocalar eşliğinde uzun zamandır istifade edilen bir zayıflama aletidir. Ancak son 10 yılda kondisyon bisikleti fiyatları oldukça makul seviyelere geldiği için evde büroda tatilde her yerde insanlar tarafından yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanmıştır. Misal olarak otellerde fitness salonlarında kesinlikle kondisyon bisikleti bulunmaktadır. Bu faydalı zayıflama aleti nin faydaları nelermiş kısaca bir göz atalım

Kondisyon bisikletinin sağlığa, zayıflamaya ve formda kalmaya kadar uzanan bir çok faydalı yönü elbette vardır. Bu yazıda sadece en önemli 10 faydası incelenecektir.

1. Kondisyon bisikleti eklemlere baskı oluşturmayan ve yapması kolay bir egzersiz türü oduğu için kas ve eklem burkulmaları, yırtlılmaları gibi sorunlara yol açmaz. Özellikle orta yaş ve üstü insanlar için ideal bir kardiyo egzersizi aletidir.

kondisyon bisikleti

2. Kondisyon bisikletlerinde yer alan sayaç sayesinde verdiğiniz kaloriyi ve harcadığını performansı anında görebilirsiniz. Örneğin, nabız sayısı, gittiğiniz mesafe, harcadığınız kalori gibi bir çok sayısal gösterge, zayıflama bisikletlerinin kadranında yer almaktadır. Bu da zayıflama motivasyonunu önemli derecede artırmaktadır.

3. Kondisyon bisikleti, outdoor egzersizler denilen koşmak, bisiklete binmek gibi dışarıda yapılan zayıflama hareketlerine nazaran çok daha güvenlidir. Evde trafik kazası, gasp, yan kesicilik, taciz gibi park ortamlarında karşılaşması muhtemel riskler olmadan güvenle sporunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca düşme, burkulma sakatlanma gibi sert zeminlerde yaşanan kaza tehlikelerini de bertaraf etmiş olursunuz.

4. Hız ve zorluk derecesini ayarlama olanağı olduğu için zayıflama egzersizlerini kendi kapasitenize göre kişiselleştirme olanağınız her zaman vardır. Bu da vücuda gereksiz yük bindirme ve tutulmalara engel olur.

5. Zayıflama bisikleti ile antrenman yaparken başka işlerle de uğraşabilirsiniz. Misal olarak televizyon programı izleyebilir, sinema seyredebilir, müzik dinleyebilir ve farkında olmadan eğlenceli bir biçimde kalori yakmış olursunuz. Son zamanlarda gerek koşu bantlarında gerekse kondisyon bisikletlerinde televizyon ve ldc ekran seçeneği de konmaya başlandı. Bu da televizyon olmasa bile her ortamda canınızın sıkılmasına mahal vermeden zayıflama hareketleri yapmanıza imkan tanıyor.

6. Koşu bandında ne kadar kullanım gerektirdiği ve ne tür egzersizler ile kilo verilebileceği hususunda çok yaygın bir biçimde internette yerli ve yabancı içerik bulunmaktadır.

7. Kondisyon bisikletinin zorluk derecesi ayarlanabildiği için zamanla kondisyonunuzun artması, aletin zorluk derecesini artırma imkanınız olduğundan dolayı bu zayıflama aletinden bıkmanıza engel olacaktır. Siz ne kadar zorluk düzeyini artırmak isterseniz kondisyon bisikleti de o derece imkan tanır.

8. Kondisyon bisikleti ile evde çalışmak, özellikle evli ve çocuklu ev hanımlarının dışarıda bir zayıflama merkezine giderken uğradığı zaman kaybını çocuklarına ayırmasını sağlayacaktır. Bu sayede zayıflamak için ev işleri ve çocuk bakımından feragat etmemiş olacaksınız.

9.Diyet ile zayıflamaya nazaran daha çabuk ve eziyetsiz bir zayıflama yolu sunan Kondisyon bisikleti, aç kalmanıza engel olacak ve uzun zamanlı kilo verme programları oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Zaten bundan dolayıdır ki zayıflama aletleri diyetisyenler ve doktorlar tarafından şiddetle öneriliyor.

10. Oldukça ekonomik fiyatlara sahip olan kondisyon bisikleti, orta gelirli birisinin kolayca alabileceği bir zayıflama aletidir.

Add Comment