Korse Takmak Zayıflatırmı -Korseler Kilo Verdirir Mi

Korse zayıflama

Korse zayıflama

Korse Takmak Zayıflatırmı ve beli inceltir mi? Şayet doğru teknikleri ve yöntemleri kullanırsanız Korse takmak elbette kalıcı zayıflama ve kilo kaybı sağlar. Zayıflatıcı korse modelleri arasında parafinli korse,erkek korse,medikal korse çelik korse, slim’n lift supreme korse, hamilelik sonrası korse gibi iç giyim çeşitleri vardır. Özellikle bel bölgesindeki göbek ve karın yağlarını yok ederek bölgesel zayıflama sağlar. Korse takmak bazıları için bir takım işkenceymiş gibi gelebilir. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalarda korse giymenin zayıflama ve kilo vermeye ilişkin bir takım olumlu yönlerinin olduğu tespit edilmiştir. Eskiden kadınlar fazla kilolarını saklamak için korse takarlarken son zamanlarda korse takmanın amacı değişmiş ve vücuttaki fazlalıkları saklayan sıkılaştırıcı bir kalıp giysi yerine aynı zamanda değişik etki mekanizmaları ile zayıflama ve incelme etkisi gösteren bir giysi haline gelmiştir. Tabi burada tek dikkat etmeniz gereken şey aldığınız korsenin kaliteli ve esnek bir pamuklu kumaştan imal edilmiş olmasıdır.

Zayıflamak için korse nasıl kullanılır?
Günde 8 saat kadar giyilen korseyi vücudunuzun kalıbından hafif daha sıkı hale getiriyoruz. Özellikle bel kısmı sıkı, göğüs ve kalça bölgeleri nispeten gevşek olmalı ki korsa giymeye katlanabilelim. Gün boyunca standart bir korse ile gezineceğiz. Akşamları ise sporcuların özel olarak kullandığı korseler ile uyku korsesi adı verilen özel yapım korseleri kullanmamız gerekecektir. Şayet gündüz giydiğiniz korse artık dayanılmaz bir rahatsızlık vermeye başladıysa bu durumda uyku korsesi ni de giymemizde herhangi bir sakınca yoktur.

Sporcu korsesi ile zayıflama egzersizleri yapabilir ve fazla kilolarınızı spor yaparak yakabilirsiniz. Ancak sporcu korsesi giyiyorsanız bu durumda yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Özellikle kardiyo ve kas egzersizleri yanında lifli besinlerle beslenmeniz gerekmektedir. Korsa kullanırken egzersiz öncesi ve sonrasında bol miktarda sıvı ve su tüketmeniz gerekmektedir.

Korsa kullanımı ipuçları ve dikkate almanız gerekenler:

*
Korsa konusunda uzman bir antrenör veya sporcuya danışınız.
*
Şayet mümkünse profesyonel bir korse imalatçısına sizlerin ölçülerine özel korse hazırlatınız.
*
Korse kullanmadan önce doktor tavsiyesi almak çok önemlidir.
*
Terlemeyi ve vücudun nefes almasını engelleyen sentetik materyalden yapılmış olan korseleri kesinlikle kullanmak yasaktır.

Add Comment