Koşu Bandının Faydaları-Koşu Bandı Fiyatları ve Zayıflama-Koşu Bantları Zayıflatırmı

Koşu Bandının Faydaları-Koşu Bandı Fiyatları ve Zayıflama-Koşu Bantları Zayıflatırmı

Koşu Bandı Fiyatları ve Faydaları

Koşu bandı, elektrik motoru ve bu motorun çevirdiği bir şeritten oluşan ve elektrik motorunun hareketi sayesinde üzerindeki kişinin koşu bandının üzerinde koşma aktivitesi ile durmak zorunda kaldığı bir zayıflama aletidir. Koşu bandı fiyatları bakımından zayıflama aletleri arasında pahalı sayılabilecek kadar bir fiyata sahipse de son yıllarda bir çok koşu bandı markasının kendi aralarındaki pazar rekabeti nedeniyle hatırı sayılır düzeyde uygun fiyatlara inmiştir. Bu yazımızda koşu bandı ile zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler verilecek ve koşu bandının zayıflamaya, sağlığa faydaları ele alınacaktır.

Diyet ve zayıflama ilaçları ile kıyaslandığında koşu bandı, alternatif bir zayıflama yöntemidir. Her ne kadar koşmak, doğada ve dışarıda yapılan bir egzersiz yöntemi sayılsa da özellikle çalışan insanların dışarıda spor ve egzersiz yapmak gibi olanakları olmayabiliyor. İşte bu noktada koşu bantları ve zayıflama egzersizleri gibi zayıflama aletleri evde zayıflamak için hizmetinize sunuluyor.  Şimdi sizlere koşu bandı ile zayıflama hakkında daya ayrıntılı bilgiler verelim.

 

KOŞU BANDI İLE ZAYIFLAMA: FAYDALARI VE AVANTAJLARI

Koşu bandı, aslında normal koşmanın gerektirdiği performans kadar kalori harcaması olanağı tanıyan bir zayıflama yöntemidir. Şehirde yaşayan insanların dışarıda ve parklarda spor yapmamalarının sebebi, hava kirliliği, trafik, koşu yapılacak kadar düzgün bir zeminin olmaması, can güvenliği ve asayişin olmaması gibi nedenlere dayanmaktadır. Gerek güvenlik gerekse diğer nedenlerle özellikle hanımlar, evde koşu bandı ile koşarak zayıflama egzersizleri yapmaya daha fazla eğilim göstermektedir. Koşu bantlarının normal beton zeminde koşmaya nazaran daha sağlıklı olduğu biliniyor. Bir kere koşu bandının zemini beton zemindeki gibi sert bir zemin olmadığı için menisküs, adale yırtılmaları ve incinmelere asla neden olmaz. Ayrıca koşmanın faydaları olarak ne varsa aynısı koşu bandında koşma eyleminde de gerçekleşmektedir. Koşu bandının bir diğer avantajı temponuzu ve koşunun zorluk derecesini ayarlayabilme olanağının olmasıdır.

Kardiyovasküler egzersizi olarak koşmanın faydaları hakkında daha önceden sizlere bilgiler vermiştik. Koşu Bantları da normal koşunun ne kadar faydası var ise birebir aynısını gösteriyor. Diğer yandan televizyon karşısında sevdiğiniz bir diziyi izlerken ya da televizyon programını takip ederken de koşu yapmak mümkün.

Koşu bandı alırken nelere dikkat edilmeli

Koşu Bandı Fiyatları: Öncelikle fiyat/fayda oranlamasını iyi yapmalıyız. Çok ucuza alınan bir koşu bandı hem belirli özelliklerden yoksun olacak hem de uzun süreli kullanılamadan eskiyecektir. Çok aşırı pahalıya koşu bandı almak ta şayet gelir düzeyiniz yüksek gelir grubuna girmiyorsa bence gereksizdir. Tabi son karar elbette sizindir.

– Koşu bandı markası: Koşu bandı seçerken elbette marka tercihi de önemli bir faktördür. Bilinen koşu bandı markaları, Voit, Dunlop, Dynamic, Adler, Altis, Scarlet, Teamwork, Fitsmart, Goodman, Runmill, Horizon, Athletic, Jxeker, Sportek, Bianchi, Busso, V-Fit, Liga gibi koşu bandı markaları sayılabilir.

– Koşu bandı alırken nabız hızı, km sayacı, acil durum düğmesi, eğim ayarı, hız ayarı gibi özelliklerin ne kadarı koşu bandında yer alırsa o denli iyidir.

– Koşu bandı alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da yedek parça ve servisin yaygınlığı ve elbette fiyatların uygunluğudur. Ucuza satılan bir koşu bandı markasının yağının 50 tl ye satıldığına da şahit oluyoruz. Öncelikle bu tür sarf malzemelerinin fiyatlarını araştırıp ona göre ürün alın.
yürüyüş bandının faydaları,koşu bandı zayıflatırmı,koşu bandı alırken nelere dikkat etmeliyiz,koşu bandı ile zayıflama,koşu bandı fiyatları,koşu bandının zararları,koşu bandının faydası varmı,koşu bandı alırken

Add Comment