lahana suyu zayıflatırmı

Lahana suyu da aslında lahana çorbası ve lahana diyeti gibi zayıflama etkisine sahip bir zayıflatan içecektir. Lahana suyu ile zayıflama kürü ülkemizde ünlü bitkisel şifa uzmanı İbrahim Saraçoğlu tarafından tanıtılmıştır. Lahana yaprağı ve lahana çorbası, lahana kapsülü gibi lahanalı zayıflama çözümleri arasına artık lahana suyu da eklendi. Peki bilimsel olarak gerçekten lahana suyu zayıflatır mı ?

lahana suyunun faydaları çok çeşitlidir. Lahana suyu, sindirim rahatsızlıklarına gastrit ve mide sancısına i,ktidarsızlığa, selülitlere, ve fazla kilolara iyi gelmektedir.

Lahana suyuna zayıflatıcı etki veren şey, lahana yaprakları içerisinde bulunan bazı bitkisel kimyasallardır. Beyaz lahana bu açıdan diğer lahana türlerine nazaran daha fazla zayıflatıcı etki barındırmaktadır. Lahana suyu nasıl elde edilir derseniz bu konuda 2 türlü yöntem söyleyebiliriz. Bunlardan birincisi, yarım kilo kadar beyaz lahana yapraklarını 2 litre kadar kaynar suya atarak 10 dakika süreyle kaynatmaktır. Elde edilen su süzülerek içerisine limon veya sirke konularak tat açısından içilebilir hale gelmektedir.

Lahana Suyu

Lahana suyunun yapımı için ikinci yol ve yöntem ise lahana yapraklarını katı meyve sıkacağı ile suyunu çıkartarak içmektir. Aslında katı meyve sıkacağı ile elde edilen lahana suyu daha fazla zayıflatır. Ancak içim ve tat açısından kaynamış lahana yaprağı suyu daha fazla tavsiye ediliyor. Lahana suyu 24 saatten fazla bekletilmez ve taze iken içilir. Şayet diyet uyguluyorsanız 2 günde bir, diyetsiz zayıflamak istiyorum diyorsanız her gün bir su bardağı tüketmeniz yeterli olacaktır.
Lahana ile zayıflamak istiyorsanız lahana çorbası diyeti ve lahana diyetiyazılarımıza da göz atınız.

Add Comment