Lazer Lipoliz Bölgesel Zayıflama Yöntemi ve İncelme Tekniği

Lazer Lipoliz Bölgesel Zayıflama Yöntemi ve İncelme Tekniği

Lazerli tedavi yöntemlerinin oldukça çeşitlendiği ve geliştiği günümüzde artık lipoliz yöntemi de lazer teknolojisi ile uygulanabilmektedir. Lazer tedavisi denilince aklımıza ilk gelen klasik yöntemler, Lazerli göz ameliyatları, lazer epilasyon, lazerle cilt gençleştirme gibi tekniklerdir. Ancak lazer lipoliz yöntemi de bundan sonra akıllarda kalıcı bir yer edineceğe benziyor.

Lazer lipoliz yöntemi hem cilt germe-gençleştirme hemde karın, kalça, bacak dışı yanları, baldır, ayak bileği, kollar, çene altı gibi bölgesel kiloların yoğunlaştığı ve vücut kontürünü bozan fazla yağları eritmek, diğer bir ifade ile vücudu şekillendirmek amacıyla kullanılabilen bir bölgesel incelme yöntemidir.

lazer lipoliz cihazı

Lazerli lipoliz özellikle doğal yöntemler ve yollar ile kilo veremeyenler için ideal bir bölgesel zayıflama yoludur. Bu yöntemi hem kadınlar hem de erkekler yoğun bir biçimde ilgi göstermekte ve uygulatmaktadırlar. Yaş sınırının da bulunmadığı lazerli lipoliz tekniğinin uygulanması gerçekten kolay ve son derece etkili bir bölgesel zayıflama yöntemi olduğu hususunda kuşku bulunmamaktadır. Ancak lazerli lipoliz yaptıracak kişilerin cilt elastikiyetini güçlendirici bir takım teknikler ve egzersizler ile bu bölgesel incelme yöntemini desteklemelerinde büyük fayda bulunmaktadır. Ancak lazer lipolizin bir başka uygulama yöntemi olan smart lipo, aynı zamanda hem yağ yakmak hem de cildi sıkılaştırmak için bir hayli işe yaramaktadır.

Lazerli lipoliz uygulaması, tamamen steril koşullarda ve hafif bir lokal anestezi ile yapılmakta olup lazerli lipoliz ile vücudun normal kıvrımları arasına gizlenebilecek şekilde deriye 0.5-1.5 mm arasında birer küçük kesi atılarak gerçekleştirilmektedir. Bu kesilerden incecik fiberoptik uçlarla giriyor ve verilen lazer ışınının ısı etkisi sayesinde, yağ hücreleri eritilerek sıvılaştırılıyor. Operasyon sırasında, küçük kesilere dikiş atmak dahi gerekmiyor. Eriyerek tamamen sıvılaştırılann yağ hücreleri, birkaç aylık bir zaman zarfında vücuttan atılıyor. Özellikle fazla deforme olmamış vücutlarda lazerle yapılan müdahale, klasik yönteme oranla daha kısa zamanda çok daha iyi sonuçlar veriyor.

Lazer lipoliz sadece bölgesel zayıflama amacıyla değil, aynı zamanda cilt germe ve gençleştirmek için de kullanılmaktadır. Lazer lipoliz ile Yüz ve gıdı bölgesi sıkılaştırılabilmekte ve cildin birkaç yaş genç görünmesi sağlanabilmektedir. Diğer lazerle cilt gençleştirme yöntemlerine nazaran lazer lipoliz uygulaması daha kalıcı ve kesin sonuçlar verebilmektedir. Lazer lipoliz ile cilt gençleştirmenin en önemli faydası ise hastanın birkaç saat süren bir dinlenme evresinden sonra günlük yaşamına dönebilmesidir. Ancak lazer lipolizin cilt üzerinde oluşturduğu sıkılaştırma ve gençleştirme etkisi birkaç hafta sonra ortaya çıkmaktadır.

Add Comment