LPG cihazı ile zayıflama selülit tedavisi ve bölgesel incelme

Endermoloji (LPG) bölgesel zayıflama yöntemi, gerek bölgesel kilolardan kurtulmak gerekse selülit yağlarını eritmek amacıyla kullanılan ve cerrahi olmayan (non-invasive) bir bölgesel zayıflama tekniğidir. Portakal kabuğu görünümü ile cilt üzerinde karakterize olan selülit rahatsızlığı, bütün kadınlarda görülebilen bir cilt hastalığıdır. Zayıflama diyetleri ve egzersizler gibi geleneksel zayıflama yolları ile yok edilemeyen selülit görünümü, aynı zamanda liposakşın gibi estetik cerrahi yöntemlerle tedavi edilse bile tekrar görülebilme oranı bir hayli yüksektir. Oysa Endermoloji yöntemi hem selülite kesin çözüm sunmakta hem de cerrahi estetik ameliyatları gibi ağrı ve sızı yara sorunu yaşatmamaktadır.

Endermoloji (LPG) bölgesel zayıflama

Endermoloji (LPG) bölgesel zayıflama

Fransız estetik doktorları tarafından geliştirilen bazı yöntemler de endermoloji zayıflama yöntemi ile birlikte kullanılabilmektedir. Son zamanlarda endermoloji yönteminin yeni uygulamaları ABD de de patent almaya başlamıştır. Roller adı verilen ve deri altı dokularının masaj etkisi ile faydaları ortaya çıkan Endermoloji tekniği özellikle cilt kırışıkları, cilt lekeleri, ciltteki yaşlanma belirtileri ve selülit görünümünün kaybolması için kullanılmaktadır. Diğer yandan Suction denilen emme tekniği ile çalışan endermoloji cihazları ise deri altındaki yağ dokularının yakılarak bölgesel zayıflama sağlanması ve aynı zamanda cildin pürüzsüz bir görünüm sağlaması amacıyla kullanılmaktadır. Endermoloji seansları en az 15 dakika, en fazla da 45 dakika sürmektedir. Seans ücreti de seans uzunluğuna ve kullanılan cihaz ve tekniğe göre değişiklikler gösterebilmektedir. Genellikle 8 – 10 Endermoloji LPG tedavisi seansının ardından 1 aylık süre sonrasında gerek selülitler üzerindeki etkisi ve faydaları, gerekse cilt gençleştirme üzerindeki etkileri açığa çıkmaktadır.

 

Endermoloji LPG bölgesel zayıflama tedavisi yönteminin en iyi sonuç verdiği kişiler, 25- 45 yaş arası hanımlardır. Bu kadınların yaşam tarzı profillerine bakıldığında düzenli olarak egzersiz ve spor yapmadıkları ve normalin 10 -15 kilo üstünde oldukları görülmüştür. Endermoloji LPG kilo verme ve selülit tedavisi egzersizler ve bol su içme ile desteklenmelidir. Doktorlar genellikle günde 1.5 – 2 litre su içilmesi alışkanlığını endermoloji seansları esnasında kazanılmasını tavsiye etmektedirler.

Endermoloji (LPG) tedavisinin zararları ve yan etkileri en az düzeydedir. Endermoloji tedavisinin kavitasyon ve liposakşın uygulamalarına göre belki de en önemli avantajı ağrısız bir bölgesel zayıflama yöntemi olmasıdır. Ancak acıya çok aşırı duyarlı olan kişilerde yine de hafif ağrı ve sancıya neden olabilmektedir.

Endermoloji (LPG) fiyatları seans ücreti üzerinden belirlenmektedir. Ortalama olarak 1 seans endermoloji tedavisi 100 – 150 tl arası değişmektedir. Liposakşın ile kıyaslandığında 3000 TL civarı bir fiyata göre oldukça makul sayılabilecek bir ücret olduğu ortaya çıkmaktadır. Tabi liposuction tedavisinin bir seans olmasına rağmen Endermoloji kürünün 10-12 seansı bulabileceğini de hesaba katmak gerekmektedir. Kozmetik estetik operasyon olması nedeniyle sigorta ve emekli sandığı bu tür güzellik operasyonlarının masraflarını karşılamamaktadır.

Endermoloji LPG tedavisinin belki de en dezavantajlı yönü, selülit tedavisi için kesin çözüm teşkil etmemesidir. Her yıl veya 2 yılda bir gireceğiniz Endermoloji LPG tedavi kürleri ile selülit görünümüne engel olmak mümkündür.

Add Comment