Maden Suyunun Cilde Faydaları-Maden Suyu Zayıflatırmı-Maden Sodası Suyunun Cilde Yararları

Maden Suyunun Cilde Faydaları-Maden Suyu Zayıflatırmı-Maden Sodası Suyunun Cilde Yararları

Maden suyu yaz aylarında serinleten bir içecek olmakla birlikte sağlığa ve cilde faydaları bakımından da özellikle kadınların güzelliğine katkıda bulunuyor. Özellikle spor yapanların sıvı kaybını önlemeleri için gerek spora başlamadan evvel, gerekse spor yaptıktan sonra maden suyunu tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Maden suyu, mineral maddeler bakımından son derece zengin olduğu için özellikle sebze yemekleri gibi haşlanarak tüketilen besinlerden alamadığımız mineralleri ve değerli elementleri vücudun temin etmesini sağlıyor. Maden suyu sadece beslenme amacıyla değil, alternatif tıbbi etkileri ile de bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Teropatik yani tedavi edici faydaları olarak maden suyu, özellikle böbrek taşları ve böbrek kumları ile idrar yollarında oluşan taşlara iyi gelen bir tedavi edici ve taş düşürücü özelliği bulunuyor.

maden suyu sodası

Maden suyu içerisinde bulundurduğu bikarbonat nedeniyle aynı zamanda hazmı kolaulaştırıyor ve midede görülen gastrit, ülser başlangıcı gibi mide hastalıklarında mide asidini düşürücü etki yapıyor. Safra kesisi tembelliği adı verilen ve safra kesesinde taş oluşumunun nedenleri arasında gösterilen safra yolu hastalığına da iyi gelmektedir. Maden Sodası Suyu aynı zamanda kabızlığa doğal çözüm sunar.

Maden Suyunun Cİilde Faydaları Neler

Cildi besleyen bir çok minerali barındıran maden suyu, cilt sarkmalarına, ciltte solgun görünüme, cilt kırışıklıklarına, ciltteki esmer lekeler ve sivilcelere iyi gelmektedir. Maden suyu, kil ile karışıtırılarak kil maskesi biçiminde cilde sürülmelidir. Ayrıca içerek tüketilen maden suyu da ciltte biriken toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur ve cilt gözeneklerini açıcı etkiler yapar.

Maden Suyu Zayıflatırmı

Maden suyu günde 1 litre kadar sabah öğle ve akşam yemeklerinden 30 dakika kadar tüketildiğinde hem açlığı bastırıp doygunluk hissi vermekte hem de metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan maden suyunu günlük 1 litreden fazla olmamak kaydıyla tüketmeniz faydalı olacaktır.

Maden Suyunun Çocuklara, Bebeklere Faydaları

Maden suyun çocuk mamasında da kullanılan besleyici bir içecektir. Annelerin maden suyundaki minerallerden faydalanmak için mamaları maden suyu ilave ederek hazırlamaları bebeklerde boy uzamasına yardımcı olur, kemik gelişimini hızlandırırır ve zekayı açıcı etkisi olur.

Spor yapan kişilerin de maden suyu içmeleri, ter ile vücuttan atılan mineral ve tuzun bir kısmının alınmasını sağlar. Uzmanlar sadece spor yapanlara değil, günlük yaşamda da çay ve kahve yerine maden suyu içilmesinin faydaları üzerinde duruyorlar.

Özellikle çalışan kişilere, kahve ve çay yerine maden suyu içmeleri tavsiyesinde bulunan Karagülle, ”Sabah işe başlayan bir kişi, içinden kabarcıklar çıkan bir bardak soğuk maden suyuyla güne daha dinç ve enerjik başlayabilir” dedi.

Önemli not: Maden suyu ile yemeklerde kullanılan soda aynı değillerdir. Kimileri sodalı su içerek bunu maden suyu sanıyorlar. Sodalı suyun vücuda bir takım zararları ve yan etkileri olabilir. Maden suyu, hazır satılan ve kabarcıkları olan, çoğunlukla yeşil şişeleri olan bir üründür.

Add Comment