memelerde çatlaklar ve meme başı ucu çatlağı doğal tedavisi, meme yarıkları bitkisel çözüm yolları

memelerde çatlaklar ve meme ucu çatlağı doğal tedavisi, meme yarıkları bitkisel çözüm yolları,meme başı çatlağı tedavisi, meme başı çatlaklarının tedavisi, meme başı çatlak tedavisi, meme başı çatlaklarında tedavi

Meme ucu çatlakları veya diğer adıyla meme yarıkları, genelde emziren bayanlarda sıklıkla görülen ve bebeklerin yeteri kadar emzirilmemesi riski doğuran bir durumdur. Meme uçları bebekler emzirilirken sürekli neme ve ıslaklığa maruz kaldığı için sık ıslanma ve kuruma ile birlikte hassas cilde sahip bayanlarda meme ucu çatlakları sorununa neden olmaktadır. Meme uçlarında ağrı ve çatlaklardaki akıntı ve sulanma bazen kanamaya dönüşebilmekte ve emziren anneler için bebek emzirmek, gerçekten sıkıntılı bir hal almaktadır. Meme ucu çatlağı şikayeti olan hanımların bitkisel tedavi veya çatlak kremi ile tedavi süresince anne sütünü pompa ile çekip bebeğe biberon ile vermeleri gerekmektedir. Bebeği anne sütü ile beslemek için kullanılacak biberonların gerçek meme ucu gibi ince delikli olması, bebeğin biberon sonrası gerçek memeye geçirilerek emzirilmesini kolaylaştırmaktadır.

meme ucu çatlağı

Meme çatlakları için uygun sütyen ve meme pedi kullanmak ta meme ucu çatlaklarını iyileştirmek için gerçekten önemlidir. Meme ucu çatlakları için eczanelerde ve internette çok sayıda krem satılmaktadır. Bu kremler kesinlikle çatlak tedavisi için için faydalıdır ve işe yaramaktadır. Ancak meme ucu çatlağına bitkisel çözüm ve doğal tedavi arayanlar için de ev yapımı bir çatlak kremi tarifimiz olacak:

Meme ucu çatlaklarına bitkisel çözüm: Civanperçemi yaprak lapası ya da civanperçemi yağı, meme ucuna masaj ile uygulanır ve her emzirmenin ardından bu işlem yapılır.

Aloe vera yaprağı jeli ile meme uçlarına yapılan masaj da meme ucu ağrısı ve meme ucu çatlaklarına bitkisel çözüm olmaktadır.

Add Comment