metabolizmayı hızlandıran bitki çayları – metabolizma için bitkisel çay ve çaylar

metabolizmayı hızlandıran bitki çayları – metabolizma için bitkisel çay ve çaylar

 

Metabolizma hızlandıran çay

Bitki çayları, hem tok tutucu olmaları, hem de sağlığa faydaları olan bir takım bitkisel formüller içermeleri nedeniyle her zaman için zayıflamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında kendisine yer bulmaktadır. Metabolizmayı hızlandıran bitki çayları nelerdir sorusu okurlar tarafından hep merak edilir. Sizler için derlediğimiz değişik metabolizma hızlandırıcı bitki çayı tarifleri  ile kısa sürede  5  ile 10 kilo arası vermek mümkündür. Bu bitki çayları, Türkiye’nin ünlü diyetisyenleri ve beslenme uzmanları tarafından fomül edilmiş olp sağlığa zararları bulunmamaktadır.  Aşağıda metabolizma hızlandıran çay tariflerini bulabilirsiniz.

1)  Selahattin Dönmez’den metabolizma çalıştıran çay tarifi:

Gerekli Malzemeler: 2 adet orta boy elma,  1 adet orta boy limon, 1 adet orta boy çubuk tarçın, 1 tatlı kaşığı ezilmemiş karabiber, 1 tatlı kaşığı karanfil tohumu, 2 ya da 3 litre su

Hazırlanışı: Elma ve limonları çeyrek dilim haline getirip kabuğunu ve çekirdeklerini ayıklamadan bir kaseye koyuyoruz. Daha sonra bu kaseye   karabiber, Karanfil ve , tarçın ekleniyor. Daha sonra üzerine 2.5 litre su çekip kaynatarak demini alıyoruz. En son olarak ta süzgeçten geçirip sabah, öğle ve akşam 3 kez birer bardak tok karnına içiyoruz.

2) Bitkisel Formüllü Metabolizma Hızlandırma Çayı Tarifi

Gerekli Malzemeler: 3 tane orta boy limon, 2 tane orta boy greyfurt, 1 litre su, 4 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı: Limon ve greyfurtu 4 çeyrek dilim olacak şekilde kabuklarını soymadan dilimleyin. Daha sonra bir litre su ilave ederek 15 -20 dakika kaynatın. Çay 35 derece ısıya düşünce içerisine bal katmadan evvel greyfurt ve limonu bir güzel sıkarak suyunu alın.  Günde 2 kez sabah ve akşam öğünlerinin ardından 1 su bardağı için.

Erol Fazlıoğlu Metabolizma Hızlandıran Bitkisel Çay  Tarifi

Hazırlanışı ve yapılışı: Bir litre kaynamakta olan suyun içerisine 8  yemek kaşığı elma sirkesi,4 tatlı kaşığı bal, 5 çay kaşığı karanfil atın. 10 dakika kadar kaynadıktan sonra ateşi söndürerek demleyin. Bu karışımı sabah erkenden kalkar kalkmaz için. 15 günde 3 kilo verdirdiğine şahit olacaksınız.

Metabolizma Hızlandıran Yeşil Çay  Tarifi

Gerekli Malzemeler :2 yemek kaşığı taze yeşil çay yaprağı , 6 adet tane karanfil yarım rulo tarçın, 1 çorba kaşığı  limon suyu

Yapılışı:  Yarım litre su dolu olan porselen demlik içerisine malzemeler ölçüleriyle birlikte konulur.  10 dakika kaynaması  beklendikten sonra demlemeye alınır.  Sabah ve akşam yemeklerden sonra 1 bardak içilir.

Ender Saraç beşi bir yerde Metabolizmayı Hızlandıran Karma Bitkisel Çay  Tarifi

Gerekli malzemeler:  1 tutam biberiye, 1 tutam kuşburnu, 1 tutam rezene, 1 tutam kekik, 1 tutam papatya, 1 tatlı kaşığı zencefil,  1 tatlı kaşığı mate yaprağı, 1 litre damacana suyu

Hazırlanışı: Yukarıdaki bitkilerin hepsi 1 litre  kaynama noktasına gelmiş olan su içerisine konularak ve ateşi iyice kısarak7-8 dakika beklenir. Demlendikten sonra çay süzgecinden geçirilerek servis edilir. Bu bitkisel çay oldukça etkili bir yağ yakıcıdır. Sabah ve akşam içilir.

Murat Topaloğlu Metabolizmayı Hızlandıran Karma Bitkisel Çay  Tarifi

Metabolizma hızlandıran etkisi olan ve faydaları çok yönlü bir zayıflama çayı olan aşağıdaki formül, özellikle bilgesel zayıflama egzersizleri yapan kişilerin içmesi gereken bir zayıflama çayıdır.  Dr Murat Topoğlu tarafından tavsiye edilen bu çayın yapılışına bir göz atalım.

Gerekli malzemeler: 1 tane kabuk tarçın, 5 tane çekirdek kakule,  3 adet karanfil, 5 bardak su,  1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı karabiber,
Hazırlanışı : Kaynamakta olan suyun içerisine Tarçın, kakule ve karanfili içine atıp, 7 dakika kadar kısık ateşte kaynatın. Çayı soğumaya bırakın ve 20 dakika sonra içerisine bal ve karabiber ilave edin. Günde 3 kez sabah öğle ve akşam aç karnına bir bardak tüketin.

Add Comment