Nadide Sultan Diyeti – Selülit Tedavisi ile Diyet ve Zayıflama

nadide sultan diyeti

Nadide sultan lahana diyeti denilince akla başlıca gelen terimler; lahana diyeti, cabbagepow, lahana diyeti, nadide sultan lahana kapsülü, nadide sultan zayiflama, nadide Sultan nasıl zayıfladı gibi sloanvari şeyler olmaktadır. Bunların bir çoğu, Nadide Sultan’ın bir zamanlar reklam ve tanıtımını yaptığı Lahana çorbası özlü zayıflama kapsülü reklamından ibarettir. Sizler için Nadide Sultan’a kilo verme ve zayıflama olanağı sağlayan Anti – Selülit Diyeti ni derledim. Bu diyet Nadide Sultan’ın selülitleri eriten diyet listesidir. Şimdi bir göz atalım

Nadide Sultan zayıflama

Nadide Sultan zayıflama

Elbette Nadide Sultan dahil olmak üzere hiçbir kadın, kalça ve uyluk basen bölgesinde selülitleri ile görüntülenmeyi istemez. Özellikle yaz ayylarında mayo ile Plajlarda herkesin gözü önünde olma korkusu, selülit sorunu olan bir çoğumunuz uykuların uyluklarda selülit istiyor … Aslında birçok kadın sonsuza kadar selülit ihrac etmek istiyorum. Gerçekçi ancak, çoğu kadın selülit vücut bazı alanlarında üzerindeki kaçırır. Özellikle selülitleri olmayan hanımları görünce gerçekten imrenmekten kendimizi alamayız. Peki selülitlerden kurtulmanın sırrı nedir? Selülitlerden kurtulmamızı sağlayacak sihirli bir diyet formülü mevcut mudur? Şayet mevcutsa bu formülü nereden temin edebiliriz? Bu yazımızda bu soruları cevaplayarak Nadide Sultan selülit yok etme diyetinin inceliklerini açıklayacağız.

Öncelikle Selülit sorununun biyolojisine bir göz atalım:

Selülitin nedenleri:

selülit probleminin neden bu kadar sinsi olduğunu anlamak için, öncelikle selülit oluşumunun ne olduğunu anlamak zorundayız. Kimse tam olarak neden kadınların selülit olduğunu bilmemektedir. Şayet selülitleri % 100 yok eden bir bitkisel veya tıbbi tedavi yöntemi olsaydı ünlü hanımların bir çoğu selülitleriyle plajlarda yakalanmazdı. Tabi selülitlere kesin çözüm olabilecek bir ürün de büyük bir satış başarısı gösterirdi. Malesef piyasadaki selülit yok eden selülit kremleri haricinde öyle bir ürüne sahip değiliz. Selülit kremlerinin de inatçı selülitler denilen selülit türlerine etkisinin daha az olduğu da biliniyor. Neyse biz konumuza dönelim. Selülit temelde vücudun bir veya daha fazla alanında lokalize olmuş yağ tortulaşmasına verilen isimdir. Bazı insanlarda selülit oluşumu daha çok kendi genetik nedenlerle aileden miras kalır. Kadınlarda selülit sorunu genellikle erkeklerden daha fazladır. Bunun nedeni ise kadınların deri altı yağ dokularının daha gevşek ve kas yapılarının daha zayıf olmasıdır. Bir deri bölgesinde selülit sorunu olup olmadığını anlamanın yolu kolaydır. Kalça gibi bölgelerde cildi elimizle buruşturacak biçimde sıktığımızda ciltte portakal kabuğu benzeri gamzeli görünüm oluşur. Selülitin sebepleri arasında yaşam tarzı, genetik, beslenme ve hormon düzeyleri gibi faktörlerin bir veya birkaçının arada bulunması yeterlidir.
Dünyada küresel çapta şu anda milyarlarca dolar değerinde bir selülit giderici ürünler piyasası vardır. Ancak benim size vereceğim yöntem, aynen Nadide Sultan’ın da yaptığı gibi selülitlere doğal ve bitkisel yollarla kesin çözüm aramak olacaktır.

Anti-Selülit Diyeti ( Selülitlere karşı diyet)

Sağlıklı diyet, beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını oturtmak, selülit şikayetlerinin giderek azalmasında ve hatta zamanla yok olmasında önemli bir etkindir. Vücudu toksinlerden arıdıran ve detoks etkisi oluşturan meyve se sebzelerden oluşan bir diyet menüsü, selülit tedavisinde en etkili çözümdür. Peki selülitlere iyi gelen bu yiyecek türleri nelerdir?

Organik meyve ve sebzelerin vücut temizliği için ve vücutta depolanmış toksinler ortadan kaldırmamıza yardımcı olduğunu hatırlatmalıyız. Bu mükemmel gıdalar, Taze meyve ve sebzeler gibi çoklu diyet lifleri bileşikleri, fitokimyasalları barındıran ve sigar dumanı, alkol gibi toksinleri vücuttan atmaya yardımcı mineralleri içeren, antioksidanlar içerin gıdalardır.

Hangi meyve ve sebze, selülit oluşumunun en önemli nedeni olan toksinlerle mücadelede en iyi sonucu vermektedir İşte selülitleri doğal yollardan tedavi eden en faydalı meyve ve sebze türleri şunlardır:

Selülitlere bitkisel çözüm – Selülitle iyi gelen meyveler ve sebzeler

* Yaban mersini ve böğürtlen
* Kiraz
* Mango
* Portakal
* Çilek ve ahududu
* Kızılcık
* Greyfurt
* Elmalar
* Ispanak
* Domates
* Rezene
* Bell biber
* Havuç

Bu meyveleri bolca tüketen Nadide Sultan, 2-3 ay gibi bir zamanda selülitlerin kendiliğinden yok olduğuna şahit olmuştur. Bu faydalı besinlerin yanında bitkisel yağ asitleri ve antioksidan maddelerce ve mineraller bakımından zengin sebzeler de bizlerin selülitle mücadelesinde faydalı olacaktır. Balık eti de selülit tedavisinde işe yarayan doğal bir yöntemdir. Yine bol su içmek, selülitlerin nedeni olan toksinlerin vücuttan atılmasında çok büyük fayda sağlar.

Selülite neden olan gıdalar ve besinler hangileridir?

Nadide Sultan diyeti – Selülit diyeti sırasında kaçınmamız gereken başlıca gıdalar, vücutta dehidrasyon su kaybı oluşturan gıdalardır.
Yapay katkı maddeleri ve tatlandırıcılar, Rafine besinler , soda ve aşırı derecede hayvansal protein içeren yiyecekler Selülite sebep olurlar.  Alkol tüketimi de selülitleri azdırır.

Selülitle mücadele için tek kullanacağımız etkili yol elbette Nadide Sultan diyeti değildir. Selülit egzersizleri de vücudun yağ dokusunun orantılı olarak dağılmasında etkili olacaktır. En iyi yollarından biri çin diyet tek başına değildir. Bir diyet ve egzersiz planı yağ bütün doğru yerlerde mücadele yardımcı olacaktır. Haftada en az üç kez egzersiz için gayret etmeliyiz. Egzersiz yapmak kan dolaşımını uyarmakta ve selülit kalıntılarını vücuttan atacak kan hücrelerinin selülitli alanlara daha fazla ziyareti sağlanmaktadır. Kısacası Nadide sultan diyeti nin temel felsefesi bol meyve ve sebze tüketimi ve yanında yağsız protein alımı ile birlikte düzenli egzersizlerdir. Bu dediklerimi uygularsanız siz de nadide sultan gibi selülitsiz ve estetik bir vücut hattına sahip olursunuz.

Add Comment