Negatif Kalorili Diyet – Düşük kalorili yiyecekler besinler

Negatif kalorili diyet nedir: Negatif kalori diyeti, düşük ve negatif kalorili yiyecekler meyveler ve sebzeler.

nagatif kalorili yiyecekler

Negatif kalorili besinler ile beslenme esası üzerine kurulmuş olan bir tür zayıflama diyeti olan Negatif kalori diyeti, düşük kalori diyetlerinden oldukça farklı bir felsefeye sahip olan bir diyet türüdür. Negatif kalorili yiyecekler nelerdir ve tanımı nedir diye soracak olursanız, öyle bazı besinler vardır ki vücudumuz bu besinleri sindirebilmek ve hazmedebilmek için yiyeceğin içerdiğinden çok daha fazla enerji tüketmektedir. Dolayısıyla negatif kalorili bir yiyeceğin barındırdığı kalori miktarı, vücudun o besini sindirebilmek için harcadığı ile karşılaştırıldığında yetersiz kalmaktadır. Bedenimiz bir gıdayı sindirirken çiğneme, yutma, midede hazmetme ve bağırsaklarda sindirim aşamalarında enerji ve kalori harcamaktadır. Eğer doğru gıdaları bulursanız negatif kalorili diyet uygulayarak 7 günde 7 kilo zayıflama ve incelme sağlayabilirsiniz. Negatif kalorili yiyeceklerle yapılan diyet çok hızlı zayıflama sağladığı için vücudun takatten ve güçten düşmesi de o derecede hızlı olmaktadır.

O nedenle negatif kalorili bir diyet yaparken dokturunuza danışmadan uygulamamanızı öneriyoruz. Diğer yandan negatif kalori diyei ile verilen kilolar yoyo etkisi ile aynı hızda geri alınabilme riski ile karşı karşıyadır. Bu nedenle verilen kiloları korumak için kilo kontrolü uygulamaya ihtiyaç olacaktır.

Negatif kalorili yiyecekler hangileridir diye sorulduğunda sizlere meyveler ve sebzeler in ağırlıkta olduğu uzunca bir negatif kalorili yiyecekler ve besinler listesi sunuyorum:

Negatif Kalori Sebzeler
Kuşkonmaz
Pancar
Brokoli
Lahana
Havuç
Karnabahar
Kereviz
Hindiba
Acı biber
Salatalık
Bahçe teresi
Sarımsak
Taze fasulye
Marul
Soğan
Turp
Ispanak
Şalgam
Kabak

Negatif Kalori Meyveler
Elma
Yaban mersini
Kavun
Kızılcık
Greyfurt
Limon
Mango
Portakal
Papaya
Şeftali
Ananas
Ahududu
Çilek
Domates
Mandalina
Şalgam
Karpuz

Söz konusu yiyecekleri ne kadar çok yerseniz o kadar hızlı ve çabuk zayıflama sağlarsınız. Bu tür besinlerle ağırlıklı olarak besleneceksiniz bu durumda protein takviyesi yapmanız gerektiğini de söylemeliyim.

Add Comment