NLP ile zayıflamak ve düşünce gücüyle zayıflama yöntemleri

NLP düşünce gücü ile zayıflama yöntemleri, tek şişman beyniniz düşünce gücüyle zayıflama,beslenme düşünce gücüyle zayıflama, zayıflama düşünce gücüyle tedavi, yasemin soysal düşünce gücüyle zayıflama,düşünce gücüyle zayıflayın, beyin gücüyle zayıflama, dusunce gucuyle zayıflama, düşünce gücü ile zayıflamak

Zayıflamak isteyenler için NLP programları faydalı olabilmektedir. NLP her ne kadar mucizevi bir zayıflama hapı tesiri sağlamasa da özellikle moral ve kendine güven gibi sıkıntıları olan ve de aşırı yeme alışkanlığından bir türlü kurtulamayan kişiler için zayıflama ve kilo verme fırsatı sunabilmektedir.  Bu yazıda zayıflamaya yardımcı olabilecek değişik NLP programlarına kısaca bir göz atacağız.

NLP ile zayıflama

1. NLP İletişim Modei l – Bu NLP modeli, pozitif düşünce gücü ile zayıflama ve kilo verme sürecini hızlandırmaktadır. Duyguların insanların davranışlarını kökten etkilediği hesaba katıldığında olumsuz düşünceler nedneiyle kontrolsüz yemek yeme alışkanlığını terk ettirecek duygusal değişimler NLP iletişim modeli ile başarılmaktadır.

2. NLP Önvarsayımları ( Presuppositions) tekniği – Başarılı insan, moral açısından da yüksek bir değerde olan kişidir. Bu nedenle davranış modellerimizi değiştirecek ve kilo vermeye cesaret verecek ön varsayımlar geliştirecek bu metod ile sadece ihtiyacımız kadar olan yemek ile beslenme alışkanlığı edinebiliriz.

3. NLP Çerçevesi (Frame ) – Şişmanlığın nedenleri, sonuçlarından daha önemlidir. NLP çerçeve modeli de bu sebeplere inerek bizlere kilo kontrolü sağlayacak olan bir tür mantıksal çerçeve ve rehber geliştirmemize yardımcı olur. Kilo almanın nedenleri araştırılır ve bu alışkanlıklardan vaz geçmemiz için bizlere farkındalık yaratır.

4. NLP Formal değişim teknikleri – NLP sisteminde formal değişim tekniklerinin bir çok türü vardır.  En önemlilerine kısaca göz atacak olursak: 1) İsviçre tekniği:  Bizlere kilo alma sonucuna neden olan saik ve davranışlarımızı tespit eder ve bunlardan uzak durmamıza yardımcı olur.   2) Parçaları bütünleştirme tekniği:  Bizlere birbirinden bağımsızmış gelen alakasız davranış modelerimizin nasıl şişmanlama ve obeziteye yol açtığını kavramamızı sağlar.  3) Hoşlanma – Hoşlanmama tekniği – Bu teknik, zevklerimizin beynimizde nasıl kodlandığını bizlere gösterir. Özellikle hangi gıdalardan hoşlanırız gibi…. Özellikle nefret ettiğimiz ama kilo vermemiz için tüketmemiz gereken gıdaları bizlere sevdirir.  4) Olumlu tavsiye ile hipnoz yöntemi – Bir çok NLP terapisti, hipnotik tekniklerin kilo vermede oldukça işe yaradığını  deneyler ile bizlere ispatlamıştır.
5. Manivela kullanımı – NLP terapistleri, manivela adı verilen ve problemin bizlerin hangi tür davranışlarından kaynaklandığını bizlere hatırlatan ( aşırı yemek yemek, hareketsizlik, kalorili yiyecekler tüketmek vb) ve bunları motivasyon ile yenmemizi sağlayan bir teknik geliştirmişlerdir.
6. Kesin amaç ve hedef belirleme:  NLP2de amaç belirlemek başarmanın yarısıdır. O nedenle zayıflama hedefleri oluşturmamıza yardımcı olan bir tekniktir.

7. Başa çıkma ve mücadele teknikleri:  Zayıflamak aynı zamanda zorluklarla mücadele sanatı olduğu için NLP ye ihtiyaç duyarız. NLP terapileri ile irademize hakim olarak mücadeleyi kazanacak avantajlar sağlarız.  .

Add Comment