Ödem söktürücü bitkiler- Ödem nasıl atılır- Ödem atıcı bitki kürü

Ödem söktürücü bitkiler- Ödem nasıl atılır- Ödem atıcı bitki kürü

Özellikle hanımların sık görülen şikayetlerinden birisi olan vücutta ödem birikmesi, bitkisel yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Bedenimizde fazla suyun tutulması neticesinde şişlik oluşturan ve kıyafetlerin üzerimize uymasını zorlaştıran ödem sorunu, ödem söktürücü bitkiler ile kolayca tedavi edilebiliyor. Şimdi bu ödem söktüren bitkiler nelermiş onlara bir göz atalım.

* Ödem Sökmek ve Ödemle su toplanması neticesinde oluşan şişkinlikten kurtulmak için özellikle sabah kahvaltılarında probiyotik yoğurt denilen ve içerisinde mide bağırsaklara faydaları olan faydalı bakteriler içeren özel yoğurtlardan tüketmelisiniz. Ayrıca yine kahvaltıda, ödem söktürücü meyve olan ananas tan konserve ya da taze şekilde iki iri dilim yemeniz gerekecektir. Ödem söktüren meyve, ananası dilerseniz ananas suyu şeklinde de bir su bardağı tüketebilirsiniz.

*Ödem söktürücü bitkiler arasında nar ve kivi de ödem söktüren meyveler arasında önemli yere sahiptir. Ödem atmak için günde 2 kez ara öğünlerde nar ve kivi yemek faydalı olmaktadır.

*Ödem tutulmasının en önemli nedeni, vücudun susuz bırakılmasıdır. Bu nedenle günde 2.5-3 litre su içmek, ödem söktürmek için büyük fayda sağlamaktadır.
*Ödem söktürücü bitki çayları arasında bilhassa tarçın ve karanfil çayı ayrı bir yere sahiptir.

*Son zamanlarda giderek yaygınlaşan spa merkezleri, ödem söktürme hizmeti de vermektedir. Burada bulunan yüksek teknoloji ürünü ödek atıcı cihazlar ile ödem atabilmek mümkündür.
*Sauna ve buhar banyosu dav ücuttaki fazla ödemin atılmasına yardımcı olur. Özellikle saunanın ardından yapacağınız soğuk bir duş, vücuttaki fazla ödemlerin boşaltım ve ter yoluyla atılmasını sağlar.
*Ödem tutulmasının nedenleri arasında sağlıksız beslenme alışkanlıkları önemli bir yer tutmaktadır. Bilhassa aşırı miktarda tuz ve karbonhidrat tüketimi ödeme neden olur.
*Ödem söktürücü sebzeler de ödem atılmasına yardımcı olurlar. Özellikle koyu yeşil yaprakları bulunan ıspanak, roka, kereviz gibi sebzeler vücuttan ödem atıcı etkiye sahiptir

* Ödem sökmek maydanoz ve kiraz sapı çayı da faydalıdır. Maydonozu ve kiraz sapını bir arada kaynatıp bunların suyunu içebilirsiniz.
* Meyan kökünden yapılan içecekler ve özellikle alkol, kola ödem tutulmasına neden olur. Ödem söktürmek için bunlardan uzak durun ve özellikle şekerli gıdalar, tatlı yiyecekler gibi vücutta ödeme neden olan besinleri tüketmeyin.

Add Comment