ömer coşkun çatlak tedavisi ve ciltteki çatlaklar için bitkisel doğal çözüm

ömer coşkun çatlak tedavisi ve ciltteki çatlaklar için bitkisel doğal çözüm

Cilt çatlakları hanımların ve beylerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Özellikle ani kilo alıp verme ve de doğum sonrası deri sarkması nedeniyle derinin elastikiyetini kaybetmesi ile ortaya çıkan cilt çatlakları sorunu, cildi besleyen ve cilt elastikiyetinin tekrardan oluşmasını sağlayan değişik bitkisel ve doğal çözümler ile tedavi edilebilir. Ayrıca bu ev yapımı tedavi yollarının yanında çatlak kremleri denilen cilt çatlakları giderici kremler de çatlak tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca karın ve göbek bölgesindeki çatlakların estetik ameliyat yoluyla tedavisi mümkündür. Bu çatlak ve cilt sarkmasını tedavi eden ameliyata karın germe ameliyatı adı veriyoruz. Özellikle doğum sonrasında kollarda ve karın bölgesinde doğum sonrası oluşan derin çatlaklar için öncelikle vereceğimiz bitkisel yöntemler ile çatlak kremleri ni deneyiniz.

cilt çatlakları

Cilt çatlakları tedavisinde yeni çatlakların oluşumuna engel olunmalı ve cildin eski sağlığına kavuşması sağlanmalıdır. Öncelikle buhar banyosu sırasında cilde keten lifi ile kese yaparak cit çatlakları tedavisi sürecine başlamak gerekmektedir. Çünkü temiz cilde uygulanan karışımlar daha hızlı emilir.

Cilt çatlaklarına bitkisel çözüm için gerekli malzemeler:

25 gram kakao yağı,

25 gram badem yağı,

25 gram kayısı yağı ,

25 gram gliserin;

12 gram keten yağı,

12 gram saf zeytin yağı,

12 gram çörek otu yağı,

12 gram kantaron yağı

Cilt çatlakları kürü nasıl uygulanır: Malzemeleri karıştırın.Kese yaptıktan sonra hazırladığınız bu karışımı sorunlu bölgelerinize sürün. Bu uygulamayı her gün tekrarlayın

vücut çatlakları için peeling kürü

vücut çatlakları yok edici peeling gerekli malzemeler:

Nar kabuğu
Gliserin

Hazırlanışı : Nar kabuğunu yıkadıktan sonra rendeleyin. İçerisine az miktarda gliserin ekleyin. (gliserin cildinizi nemlendirir ve sıkılaşmasını sağlar) Elde ettiğiniz karışımı çatlakların olduğu bölgelere saat yönünde masaj yaparak sürün.

Bu peeling uygulaması hem cildi sıkılaştırır hem de çatlakların azalmasına yardımcı olur.

Add Comment