ömer coşkun egzama tedavisi ve egzamaya bitkisel çözüm

ömer coşkun egzama tedavisi ve egzamaya bitkisel çözüm
Mantar ve egzama nedir?nasıl tedavi edilir?

Mantar ve Egzama rahatsızlığı hem ciltte harabiyet hem de kaşıntı yapan cilt kalınlaşması ve deri dökümüne neden olan bir cilt hastalığıdır. Egzama tedavisi için Ömer Coşkun aşağıdaki bitkisel çözüm ve doğal tedavi yollarını öneriyor:

Egzema içinTere tohumu kürü: Egzama tedavisi yanında vitiligo ve cilt fistülleri için de faydalı olan tere tohumu kürü oldukça basit bir egzama tedavisi yoludur. Sabah ve akşam bir yemek kaşığı havanda dövülerek ufalanmış tere tohumunu yiyecek ve ardından 1 bardak ılık su içeceksiniz.

Beyaz dut kurusu kürü:

Eldeki başta yüzlerde bacaklarda cinsel organlarda egzama veya mantar şikayetiniz var ise ak dut kurusu ile bitkisel tedavi yolunu deneyebilirsiniz.Ak dut kurusu kürü için gerekli malzemeler:

– bir avuç dut kurusu

– Yarım litre kaynar su

Yapılışı: yarım litrelik su, 5 dakika kadar kısık ateşte kaynar vaziyette bırakılır ve daha sonra içerisine ak dut kurusu ilave edilerek soğumaya bırakılır. Su ılık kıvama gelince ellerdeki egzama tedavisi için eller ılık suya batırılır ve 15 dakika kadar bekletilir. Daha sonra eller kurulanmadan 1 saat kadar beklenir. 1 saatin ardından su ile durulanır ve sabun vs kullanılmaz. Dut kurusu ile egzama tedavisi kürü 2 günde 1 kez uygulanır. Her kürde dut kurusu suyu taze olarak hazırlanmalıdır. Kürün süresi 15 gündür. ömer coşkun egzama tedavisi, saç diplerinde egzama ve koku,göz altı egzama, baştaki egzama, el egzamasının ve boyundaki yüzdeki egzamanın bitkilerle tedavisi için kullanılan bir yöntemdir.

Add Comment