ömer coşkun elma sirkesi ile zayıflama

ömer coşkun elma sirkesi ile zayıflama,

Elma sirkesi, sadece Ömer Coşkun tarafından değil, İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki, Suna Dumankaya gibi bir çok önde gelen bitkisel tıp uzmanı tarafından tavsiye edilen bir doğal bitkisel zayıflama kürüdür. Elma sirkesinin faydaları sadece zayıflama ile sınırlı değildir. Aynı zamanda bir çok rahatsızlığa ve hastalığa da doğal bitkisel çözüm sunan bir besin maddesidir.

elma sirkesi zayıflama formülü

Elma sirkesi, zayıflamayı hızlandırırken birçok hastalığa da çare oluyor. Cilt lekelerinin ve kolesterolün azalması için elma sirkesi birebir.

Elmanın faydaları ve beslenmeye etkisi, elmanın içerisinde hangi mineraller ve vitaminler vardır?
Elma, meyveler arasında en sağlıklı olanlarından biridir. Hatta atalarımızın söylediği gibi; Günde bir elma, doktoru evden uzak tutar! İçerdiği vitaminler ve potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller sayesinde, hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı sağlar. Elmanın bu özelliklerini bütünüyle içeren ‘elma sirkesi’ ise güçlü bir detokstur, ayrıca hastalıkları iyileştirmeye de yardımcı olur.

Boy uzaması için elma sirkesi kürü
Elma sirkesi; besinlerin verimli kullanılmasına, metabolizmanın sağlıklı işlemesine ve vücudun asit alkali dengesinin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca kalsiyumun vücutta daha verimli kullanılmasını sağlar. Yani, bir yandan kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, diğer yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini elemine eder.

Elma sirkesini uzun süre kullandığınızda, kemik ve eklemlerinizdeki sertlik ve sıkıntılar kısa sürede biter. Yapılan son araştırmalara göre elma sirkesi; sodyumun vücudunuz üzerindeki etkisini azaltıp, yüksek tansiyonun oluşmasına da engel oluyor. Neredeyse ülkemizde her iki kişiden birinin sorunu olan kolesterol ise yine bu sirke sayesinde sağlıklı bir şekilde düşürülebiliyor. Zira söz konusu sıvının içerdiği doğal asitler ve enzimler kanın daha sağlıklı ve ince akmasını sağlıyor.

Elma sirkesi ile zayıflama ve kilo verme
Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak besinler içerisindeki kalorileri kısa sürede yakmanızı sağlayan elma sirkesi, zayıflama kilo vermeye de yardımcı oluyor. Bu durumu fark eden ilaç firmaları ise elma sirkesi içeren zayıflama haplarını piyasaya sürdü. Ülkemizde de satılan bu zayıflama hapları sabahları aç karnına tüketildiğinde metabolizmayı hızlandıran etki oluşturarak vücut metabolizmanızın daha düzenli bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Sağlığımız üzerinde birçok olumlu etkiye sahip olan elma sirkesinin yumuşak ve lekesiz bir cilde, ince bir vücuda ya da parlak saçlara sahip olmamızda da önemli katkıları var.

elma sirkesinin faydaları ve cilde sağlığa hastalıklara yararları

Elma sirkesinin faydaları: Elma sirkesinin beden ve cilt sağlığına sayısız faydaları bulunmaktadır. Elma sirkesi, migren, yorgunluk, el ayak şişmesi gibi rahatsızlıklara çare olurken zayıflamak için de yardımcı oluyor. İşte mucizevi elma sirkesinin faydaları. Yıllardır yararları pek çok kişi tarafından bilenen Elma Sirkesi’nin son mucizesi ise zayıflatma özelliğinin bulunması. Elma Sirkesi düzenli kullanıldığında sindirime yardımcı olarak, kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Sabahları kahvaltıda, içine 1-2 kaşık elma sirkesi ve 1 kaşık bal karıştırılmış bir bardak su, uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında düzenli kilo kaybetmenizi sağlıyor.

Antiseptik : Meyve ve sebzelerin elma sirkesi katılmış su ile yıkanması onların mikroplardan arınmasını sağlar. Ayrıca Bakteri ve mikropların barınmaması için mutfak ve banyolarınızda elma sirkeli su kullanmanız önerilir.

Elma sirkesi Boğaz ağrısı için doğal ve bitkisel çözüm : Anjin ve streptokok dahil olmak üzere tüm boğaz ağrılarında, 1 bardak suya katılan 1 kahve kaşığı elma sirkesi ile her saat başı yapılacak gargara rahatlatıcı bir çözüm olacaktır.

Elma sirkesi migrene doğal tedavi ile çözüm yolu : Bir tasın içerisine eşit miktarda su ve elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra altını kısarak yüzünüzü buhara tuttun. Bu şekilde 3 dakika kadar soluk almanız migren ağrılarının yok olmasını sağlayacaktır.

Elma sirkesi ayak şişmesi için bitkisel çözüm yolu : Ayaklarınız için bir leğene ayak bileklerinize kadar ılık su doldurun ve içine yarım şişe elma sirkesi ilave edin. Sabah ve akşam, en az 5 dakika, ayaklarınızı bu su içinde dinlendirin.

Elma sirkesi yorgunluk ve uykusuzluğa bitkisel ve doğal çözüm : 1 litre suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi ve bir fincan bal ilave edin. Her gece yatmadan önce 2 yemek kaşığı içeceğiniz bu karışımla uykusuzluğunuzun ve yorgunluğunuzun kaybolduğunu göreceksiniz.

Elma sirkesi kaşıntılara bitkisel ve doğal çözüm : Böcek ısırmalarına ve kurdeşene bağlı kaşıntılarda, arı sokmalarında ve cilt çatlaklarında sürülecek elma sirkesi rahatsızlığı ve acıyı giderecektir.

Elma sirkesi mide bulantısına bitkisel ve doğal çözüm : Mide bulantısının ve kusmanın önüne geçmenin yolu; ılık elma sirkesine bir bezi batırıp sonra sıkmak ve bu bezi midemizin üstüne yerleştirmektir. Bez soğudukça ılık bir bez ile işlem yeniden yapılmalı.

Elma sirkesi ile sivilceler nasıl geçer ve sivilce tedavisi mümkün müdür :  Sağlıklı bir cilt için banyo suyunuza biraz elma sirkesi ilave edin. Cildinizin yumuşadığını ve parladığını fark edeceksiniz. Sivilceler için, su ile seyreltilmiş elma sirkesiyle yüzünüzü silin ve durulayın. Elma sirkesi akneye neden olan mikropları öldürür.

Elma sirkesi varis tedavisi ve varislere çözüm : Varislerin yol açtığı ağrıdan şikayetçiyseniz, sirkeli bir bezi, bacaklarınıza sarın ve 30 dakika bekletin. Otuz dakikalık süreyi bacaklarınızı yukarı kaldırarak geçirin. Bu işlemi sabah ve akşam tekrarlayın.

Elma sirkesi nasır tedavisi ve nasıra doğal bitkisel çözüm : En bilinen yollardan biri bayat ekmeği elma sirkesine batırıp nasırlı bölgenin üzerine koymak ve gece boyunca orada muhafaza etmektir. Sabah kalktığınızda nasırın veya sertliğin kaybolmuş olduğunu göreceksiniz. Bir başka yol ise ılık suyun içine yarım bardak sirke koyup, yarım saat süre ile nasırlı bölgeyi bu suda bekletmek ve daha sonra bir havlu ile kurulayıp ponza taşı ile bölgeyi ovuşturmaktır.

Elma sirkesi cilt lekelerine bitkisel ve doğal çözüm ve kesin tedavi: Elma sirkesi ile yapılan cilt bakım kürleri, sivilce lekeleri, hamilelik lekesi, güneş lekeleri, melasma, yaşlanma lekeleri gibi değişik cilt lekeleri türlerine doğal tedavi yolu açmaktadır. Ayrıntılı bilgi için linke tıklayınız: cilt lekeleri elma sirkesi

Add Comment