ömer coşkun funda çayı funda suyu funda yaprağı faydaları

funda çayı, funda çayı nasıl demlenir, funda çayının faydaları, funda suyu, funda suyu kullananlar, funda suyu nasıl kullanılır, funda suyu zayıflatırmı, funda suyunun faydaları, funda suyunun yan etkileri, funda suyunun zararları, funda yaprağı, funda yaprağı çayı, funda yaprağı faydaları, funda yaprağı ile zayıflama, funda yaprağının faydaları

Funda bitkisinin diğer adı, süpürge otudur. Pek çok faydası olan bitkinin, funda suyunun ve funda çayının faydaları arasında en önemlileri şunlardır.

* Funda çayı böbreklerde kum ve taş sorununa iyi gelir. Taş ve kum düşürücü etkisi vardır.
* Nikriste de faydalıdır.
* Anne sütünü artırır.
* Funda Lapası, ağrı kesici olarak darbe ve romatizmal ağrılara iyi gelir.
* Zeytinyağı ile hazırlanan funda merhemi, çıban ve egzamada faydalıdır.
* İdrar söktücü bir bitkidir ve aynı zamanda iltihabı giderir.
* Funda Yaprağı çayı ishali tedavi eder.
* Funda çayı, Nefrit, Piyelonefrit, Prostat iltihabı, Sistit, Kolibasil, Albümin ve ödem gibi hastalıklar ve rahatsızlıkların tedavisinde oldukça etkilidir.
funda çayı nasıl demlenir : Kaynatılmış suda 3 dakika kaynatılıp, 15-20 dakika demlendiriliyor. Nasıl zayıflatıyor? Yağları eritiyor, söktürücü ve terletici özellikleri var.

funda yaprağı, funda çayı, funda suyu faydaları

funda yaprağı, funda çayı, funda suyu faydaları

Funda çayı zayıflatırmı : Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdır. Ayrıca iltihabı kurutmada, romatizmal hastalılarda, kolesterol düşürücü ve ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Funda suyu, iyi bir böbrek çalıştırıcı olduğundan idrar yolları dezenfektanı olarak kullanılır, idrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir. Altına ıslatan çocuklarda faydalıdır.
KULLANIM ŞEKLİ : 1/4’ü Funda Suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz.Günde üç çay bardağı içilir.

FUNDA YAPRAĞININ VE FUNDA SUYUNUN YARARLARI KULLANIMI FAYDALARI
Funda yaprağı da funda suyu gibi alternatif bir bitkisel zayıflama yoludur. Zayıflamak için bitkisel yöntemler arayanlar bir de funda yaprağı ve funda suyunu denemeliler.

Funda yaprağı iyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar söktürücüdür. Piyasada bulunan birçok zayıflama çayının içerisinde bulunur. Yemeklerden sonra 1 su bardağı kadar içilirse yağların eritilmesinde yardımcı olur. İdrar yolları enfeksiyonlarında etkilidir

* Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.
* Nikriste de faydalıdır.
* Anne sütünü artırır.
* Lapası, ağrıları keser.
* Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi, çıban ve egzamada faydalıdır.
* İdrar söktürür, iltihabı giderir.
* İshali keser.
* Nefrit, Piyelonefrit, Prostat iltihabı, Sistit, Kolibasil, Albümin ve ödemde çok etkilidir.

FUNDA YAPRAĞI ÇAYININ HAZIRLANIŞI : Kaynatılmış suda 3 dakika kaynatılıp, 15-20 dakika demlendiriliyor. Nasıl zayıflatıyor? Yağları eritiyor, söktürücü ve terletici özellikleri var.
FAYDASI : Aşırı kilo sorunu olan kişilerde ödem atıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı etkileri nedeniyle oldukça başarılı zayıflatan bitkisel çay olarak ün yapmıştır. Bir çok ünlü bitkisel zayıflama çayının içerisinde funda çayı karışım olarak mutlaka bulunur.
KULLANIM ŞEKLİ : 1/4’ü Funda Suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz. Günde üç çay bardağı içilir.

Add Comment